Pogledaj jedan post
Old 29.01.2007., 02:23   #14
Quote:
mr. No kaže: Pogledaj post
ovako .. imao sma sve antivirusne programe koji nesto znace norton sam koristio od 2003 pa do 2006 godine zadnji je bio norton 2006 i radio je poprilicno dobro. bitdefender je takodejr radio jako dobro uz manje probleme koji proisjecnom surferu i nisu tolko bitni pa ih ne bi sada spomonjao. e sad dolazimo do ovoga nod32 zadnja verzija 2.70.23 imao sma tu verziju i radila je predobro al ono odlicno . . skoro nista nije prolazilo ajd tu i tam neka skripta java ili tako nesto al to i nje tolko bitno i onda sma stavio kasperskog ljudi moji to je cudo ako koristis kompjutor za rad i volis kaos na desktopu pri tome mislim na otvorenih n broj tabova i jos nekoliko stvari da ti radi komp istovremeno pazi NI SLUCAJNO NITI U KOJEM SLUCAJU ne stavljaja kasperskog jer kompjutor nakon toga vise nije isti nikako uspori se rad za hm nebi o postotcima ali za dosta probao sma sa svim mogucim konfiguracijama smanjivanja zastita ali nista imam 2.8 i 1 g rama. kaspersky je po meni najbolji program jer on skida sve ali doslovno sve vrti sve kaj se u bilo kojem trenu desava na kompjutoru testirao sma ga na sve moguce nacine . .niti jedna skripta ne prolazi niti php ni java ma nista sve skida. od kad sam to stavio niti jedan virus nije prosao i imam ga vec skoro mjesec dana ali sve sam blize tome da vratim nod32 jer ovo se ne isplati imat na kompjutoru. to je dobro za neki ured ili nesto koji koristi word excel i tako to ali za jednog jaceg korisnika to ne preporucam jer nije on niti priblizno bolji od noda kolko je sporiji. primjer kaspersky mi je skenirao 80gb hdd hm cijelo popodne ma satima nikad kraja a nod to obavi za cca 1.5 tako nesto.

sad ove zadnje verzije nod32 kaj su dosle imaju cak i bolju heuristiku od kasperskog (barem tako pise) nisam testirao probat cu jer ovo kao sto rekoh se ne isplati imat

ps. za sve koji ne znaju heuristika je otkrivanje virusa dok jos nisu u bazi virusa tj skida sve kaj se ponasa kao virus a ne zna tocno definirat ka je. po nekom mjerenjima heuristike nod32 ima 13 kaspersky 10 norton 9 tu medju tim brojkama je i bitdefender ali kad se sve pogleda moj izbor je nod32 a ti sad odluci.
koju verziju kasperskog imaš? Ja sam godinama koristio 4.9, i bio zadovoljan slične testove sam radio i sam sa svojom bazom virusa. sad koristim gore spomenuti 5.0, koji ima slajd za heuristiku, ako stavišna maximum protection, koristi je, alje sporiji. Normal koristi osnovnu i baze podataka. Heuristika je kvalitetnija što je AV sporiji, bez obzira na način kriptiranja, koji je svima na istoj bazi ( provjerava text, ini, bat.....fajlove sa čudnim programerskim završetcima petlje dijagrama toka)
da li imaš iskustva sa novim kasp. 6.0?ja sam na 5.0.
danas sam imao virus kod kojeg sam prije radio format c sa kasp4.9
5-ica ga je skinula, trojan win32 agent.ady. infiltrirao se u winlogon(nije duplicirao, nego se uprogramirao)sa wuault servisom sistema, i dva tijela u sys32. Maknuo ga je kod dizanja sistema, ranije sam morao format c ili restore point
myljach is offline  
Odgovori s citatom