Pogledaj jedan post
Old 30.11.2004., 08:54   #1
Posesivnost i ljubomora

imam dosta iskustva s ljubomornim i posesivnim ljudima, i ja sam bila takva...
naravno i bez razmišljanja - povezujem to sa teškim nedostatkom samopouzdanja (smatraš sebe dovoljno ne-vrijednim da ti svaka druga osoba u blizini tvog partnera predstavlja opasnost), ali ima jedna super stvar koju mi je rekla moja mama, a zbog čega sam ja krenula zabavljati se svojom bolesnom ljubomorom, a to je da čovjek koji je toliko ljubomoran i stalno misli o tome kako će ga partner prevariti zapravo nije siguran u svoju vjernost. istina, bolesno ljubomorne osobe koje ja poznajem uglavnom obožavaju koketirati, ponekad se čini da im se jedino od toga i sastoji život.
ok, to se opet može povezati s nedostatkom samopouzdanja i potrebom za samopotvrđivanjem ili dokazivanjem ili što ti ja znam čime...

postavila sam ovo pitanje u okvire ljubavne veze zato jer o tome želim razgovarati, a i zato što tu vrstu ljubomore i posesivnosti, uz onu roditelja u odnosu na djecu, smatram najgorom... ako se to uopće tako može reći...

uglavnom, imala sam prijatelja, odrasli smo zajedno, kao brat i sestra (zaista jako dobrog prijatelja, a sasvim je jasno zašto mi više nije prijatelj) koji je imao puno cura, ali se u jednom trenutku zaljubio u jednu Maju koja je od njega (u suradnji s njim samim, naravno) napravila totalnog idijota. malo po malo, zabranila mu je da uopće komunicira sa bilo kojom osobom ženskog roda... on je njene naputke slijepo slijedio u tolikoj mjeri da me nije htio čak niti pozdraviti u haustoru kad smo se sreli nasamo...

kad se sad toga sjetim, ili kad se sjetim svega što sam ja radila u trenucima ludila i opsjednutosti, smiješno mi je...

ono što me zanima, o čemu želim tu s vama razglabati, je zašto dolazi do takvih oblika ljubomore i posesivnosti, kako se to liječi, ali osim toga zanima me i mentalni sklop tih "drugih osoba" u vezi, koje to ne samo da podnose nego i podržavaju.
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom