Pogledaj jedan post
Old 21.09.2016., 10:01   #2069
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Razumijem ja tebe (ovaj dio s moralnim relativizmom sam ipak morala par puta pročitat ). Ja sam malu upisala na vjeronauk baš radi te činjenice da ne luta po školi dok su drugi na satu. I ne samo zato. Čak sam razmišljala o tome da je ne upišem,ali da zamolim da za vrijeme vjeronaka je ne izdvaja iz razreda. I da, nije mi stalo da toga da u ovoj dobi prigrili vjeru jer ni mi roditelji nismo praktični vjernici.Išla sam za većinom jer sam smatrala da će mom djetetu biti tako bolje, u ovoj dobi.

Što iz vlastitog iskustva, što iz čitanja foruma, jasno mi je kako funkcionira to uklapanje vjeronauka u satnicu i s kojim se problemima susreću roditelji koji ne upišu djecu na njega. No isto tako mi je jasno da jednu nepravdu ne možeš riješavati drugom. Tako da ja starno razumijem tabe i tvoje zadovoljntvo time što je tvoj mali zbrinut i radi nešto njemu zabavno i korisno, no ne bih bila zadovoljna da je tvom malom dodatna omogućena, o mojoj maloj nije. I ne bih napadala tebe, već bih od učiteljice tražila da isto omogući mojoj maloj.
Night, ovo nije nepravda, ovo je potpuno zanemarivanje svih duhovnih postulata i pljuvanje po svima ostalima kojima se nešto predstavlja kao moralni apsolut. Žao mi je što se nepravda ispravlja nepravdom, ali također smatram da je onemogućen ikakav drugi način borbe i da se smijemo u ovom slučaju poslužiti moralnim relativizmom, kad se već suprotna strana time služi.

Kao da smo na bojnom polju i imaš pokraj sebe jednako oružje kojim se služi protivnik, a neko pravilo koje nije isto za sve ti kaže da ga ne smiješ koristiti, a on smije.

Bi li poginula ili se dohvatila mača?

I oprosti, nije ništa osobno, ali ti si u ovom slučaju potpuni konformist i služiš se postulatima moralnog relativizma, a išla bi se buniti u školu jer neki Almir koji je musliman ima dodatnu u to vrijeme da ne hoda po hodnicima u prvom razredu osnovne škole. Ti njegovim roditeljima niječeš pravo istog postulata, bez obzira na legalitet, zašto i u tome nisi konformist pa pa ne vidiš oko sebe i zatvoriš oči?
MMovca is offline  
Odgovori s citatom