Pogledaj jedan post
Old 31.05.2017., 09:19   #331
Quote:
Leda S kaže: Pogledaj post
.


Ako je trazi interpol onda ce je naći ako se negdje prijavi. Sumnjam da su nasi toliko ažurni da bi automatski imali uvid u prijavu u inozemstvu. Mozda unutar EU.
Ugl,ako se negdje pojavi ,tj bude nađena predaješ zahtjev državnom odvjetništvu i naše ministarstvo u dogovoru sa ministarstvom te druge države (mora biti potpisnica konvencije ) dogovara naplatu.
Košta jer placaš prijevode papira,dugo traje,ali je moguće. Spominjao si Njemačku,ako je tamo rijesit ćeš to. Navodno su europske drzave jako osjetljive na neplatiše alimentacije. Čitala sam da su neki roditelji sami otišli u mjesto prijave boravka(u drugoj državi) i sami na sud predali prijavu za neplaćanje pa je sve bilo brže riješeno. Imaš na legalisu par tema o tome.
Jel ti djeca primaju dječji doplatak ?
Navodno je bilo slučajeva da su "izgubljeni roditelji"
u zemlji u koju su otišli čak primali dječji za klince (koje nisu naravno slali djeci nego ih bezobrazno trosili ) pa su ih tako i našli. Al sada su unutar EU institucije povezane pa ako primaju kod nas to je nemoguće. Zapravo ,moguce je jer se dio isplacuje u Hr ,a dio u drzavi gdje osoba živi,ali tada to naš HZMO mora znati.
Ne trazi ju vise nitko.
Ovaj novi odvjetnik sa kojim to sve rjesavam je rekao ukoliko je u rh da ju nitko niti nece trazit niti kad budem podnio tuzbu za neplacanje alimentacije i kad ona nece placat ukoliko nebude i dalje imala adresu.
Slat ce kao na stare adrese gdje je prebivala i boravila.
To me iskreno cudi jer posto nece placat alimentaciju drzava ce meni platit pola iznosa i onda nevjerujem bas da ce ju samo tako pustit, da drzava nece sprovest temeljitu potragu gdje se nalazi. Jer kad drzava trazi svoje jos nisam cuo da bi nekog samo tako nonsalantno ostavili na miru.
Mozda taj odvjetnik nije bas dobro upucen u to sve.
To cemo vidjet tek dok do toga dodje.

Djecji doplatak primaju. Mjesec dana nakon sta se nije pojavljivala sam isao da se to prebaci na mene, jer je prije bilo na nju.

Sta se tice Njemacke i to gdje je, to mogu zasad samo nagadjati, jer jednostavno nema adrese, bar prema ovim spoznajama sta imamo.
A i nemora se prijaviti godinu dana po novom, ako boravi u EU. Tako da vidjet cemo dok bude podignuta tuzba za neplacanje hoce li se ona moci pronaci na koji nacin ili ne.
Raspitat cu se dobro oko svega, pa i toga u vezi inozemstva.
salevart is offline