Pogledaj jedan post
Old 01.09.2017., 10:44   #667
Quote:
lukaXXkralj kaže: Pogledaj post
Mogu onda kad odradim taj mjesec u studenca nac negdje bilo di radit(zamolit) da me zaposlu samo na par dana? Znaci mora bit 2 poslodavca zaredom? Koji su to prihvatljivi načini prestanka odnosa?

Ja sam ovdje dao sporazumni otkaz.Ne kuzin zasto se nemoze ako sam dao zbog obiteljskih razloga.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
Tehnički ne moraju biti dva poslodavca za redom. Možeš odraditi drugi radni odnos kod studenca ali mora biti razmak od barem jednog dana između ta dva radna odnosa da bi se vidjelo da se radi o dva radna odnosa.

Ili odeš raditi kod drugog poslodavaca na par dana s time da možeš krenuti sa radom već sljedeći dan nakon prestanka radnog odnosa u studencu.

Radni odnos ne smije prestati tvojom voljom ili krivnjom. Sporazumni prestanak radnog odnosa znači da je isti prestao tvojom voljom.

Prihvatljivi način prestanka radnog odnosa su: istek ugovora o radu na određeno vrijeme, poslovno uvjetovani otkaz, otkaz ugovora o radu s ponudom izmijenjenog ugovora, izvanredni otkaz koji ti daješ poslodavcu zbog neisplate plaće, mobinga itd no moraš dokazati da si opravdano dao izvanredni otkaz.

Najbolja su ti prva tri načina za prestanak radnog odnosa za dobivanje novčane naknade.
Drakon is offline  
Odgovori s citatom