Pogledaj jedan post
Old 28.09.2017., 03:02   #89
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
sigurno je da bi bio za to da u društvu postoji potpuna sloboda i da svako vjeruje ili ne vjeruje kako god misli da je ispravno i za tu osobu najkorisnije i najbolje. sloboda misli je i temeljni stav islama u njegovom najfundamentalnijem obliku. Kur'anski jeprincip: "lekum-donukum velijed-din" ili: "vama vaše vjerovanje, meni moje". (kur'an, 109:6). jesi li za njega?
Abrogirano.
gdje? u tvojoj mašti? daj neki link, da vidim gdje je to abrogirano jer ne mogu čitati tvoje misli? ako misliš na ovo što Gorčin priča, to je samo njegovo poimanje Muhammedove poruke i života, po meni duboko pogrešno. da nije bio prisiljen da se brani, da nije protjeran, da nije bio ugrožen, nikada Muhammed a.s. ne bi poduzeo nikakvu vojnu aktivnost niti išta slično, to je apsolutno tačno. Khulis ti je dobro napisao da je to glupost. vi trebate učiti o biografiji poslanika, ako već želite o njemu izvoditi zaključke. sticanje novih saznanje obogaćuje čovjeka, i ne boli.

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Barem si iskreno odgovorio, a ne da muljaš kao što mnogi vole muljati s time.
ako je iskreno odgovorio, ne mora značiti i da je istinu napisao. po meni je duboko pogriješio, jer je sloboda misli temeljna odrednica islama, sasvim nedvojbeno. ja sam to i argumentirao. a njegov je argument bio "da sad ne elaboriram, mrsko mi". jak "argument".

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Vrlo nezgodno. Pitanje je hoće li se čovječanstvo izvući iz toga ili prije međusobno uništiti... oko pitanja Boga.
stvari su više nego jasne. mi u ljudskoj istoriji imamo čist islam na jednoj strani kao čist monoteizam, i na drugoj strani razlorazne koncepte od kojih ni jedan jedini ne iznosi učenje o bogu (tewhid) na tako kristalan način, kako je to u islamu postavljeno. po meni, svaka priča treba da počne upravo od te teme, tj. jednoća boga.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom