Pogledaj jedan post
Old 19.06.2017., 21:43   #4
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Ne vidim baš točno što je pisac htio reći ili u tvom slučaju pitati... Čitam treći put i ne dolazi mi baš... Imam sestru i brata, roditelji su nam dok smo odrastali uvijek omogućavali podjednako svima koliko su mogli. Nikad nismo bili gladni, žedni ni pretjerano željni ičega. Nikad nam se nisu kupovale marke i tenisice od 1000kn, al ne toliko jer se ne bi moglo nego jer nas se učilo da su sasvim lijepe i jednako upotrebljive i one od 200 ili 300kn. Išli smo na izlete i ekskurzije, obiteljska ljetovanja, trenirali što smo htjeli, imali i dijelili igračke i tehniku, odrasli sasvim uredno u nekoj možda i "višoj srednjoj klasi"studirali u svom gradu, položili vozački. Svi smo učeničku iskaznicu dobili/izradili s prvim ljetom u srednjoj školi, a kasnije i onu student servisa i radili što god smo našli i kad god nam se pružila prilika jer ništa nije bilo slađe nego kupiti sebi nešto "od svoje plaće". Tako smo sebi kupili prve mobitele, platili sebi neka putovanja, knjige, naučili se raditi i prestali tražiti i očekivati "džeparac" od roditelja, a često i odvojiti neki dio i počastiti obitelj ili dati mami "za frizuru"... Nikom od nas nisu roditelji kupili ni auto ni stan niti išta takvo, jednog dana hoćemo naslijediti, ali moji su još mladi i vitalni i tada će to vjerojatno više biti unucima nego nama. Isto tako imam prijatelja gdje nikad nisu smeće iz kuće odnijeli i svima im je sve plaćeno i kupovano iako su financijski uvijek bili u lošijem stanju nego mi, i kupljeni auti i plaćaju se krediti za stanove itd... Znam i ekipe gdje je jedno dijete pa je skromno, prizemno, svjesno troškova i svega, a znam i onih sa zlatnom žlicom u ustima.
Znam onih sa 5, 6 djece gdje se međusobno ne podnose i reže od ljubomore, znam one gdje bi zadnju kap krvi dali jedno za drugo.
Nema tu uopće smisla generalizirati.

Kako ti i buduća odlučite tako ćete i raditi, a život što donese donese. Koliko pameti i zdravlja imaš u svojoj glavi toliko će i tvoja djeca imati.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Znači,ti uspjeli studirati,raditi i putovati i još uštedjeti za kupiti auto,dati polog za stan....jbt odlična ova hrvatska

Jedino baš ne vidim takve primjere kamo god se okrenem.
Bundesland is offline  
Odgovori s citatom