Pogledaj jedan post
Old 04.07.2017., 07:16   #37
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Daj ti meni konkretne brojke o prolaznosti kod bilo kojeg profesora na bilo kojem fakultetu te tvoje kompetencije da mi osporavaš prosudbu o (ne)bitnosti navedenog predmeta.
Drugim riječima, nemaš nikakve argumente za svoje tvrdnje - ni za onu o prolaznosti ni za onu o (ne)bitnosti predmeta. Super.

Tvoje "protupitanje" je zapravo najstariji trik u forumskoj knjizi - pokušaj da onaj tko u rukama ima goli nježnik od argumenata za tvrdnju koju je izrekao, teret dokaza prebaci na drugu stranu. Međutim, budući da su tvoje objede profesorice Divjak tipičan primjer sveznadarstva kakvome svjedočimo u svim područjima života, ima smisla opširnije odgovoriti.

Dakle, imamo dvije tvrdnje:
- Primijenjena matematika je, citiram, "dosta nebitan predmet za tu struku";
- prolaznost Primijenjene matematike je triput manja od prolaznosti drugih predmeta.

Da bi se neki studijski program uopće izvodio, ne samo da mora dobiti početnu dopusnicu od odgovarajućega tijela Ministarstva, nego mora i "preživjeti" proceduru (međunarodne) reakreditacije svakih nekoliko godina. U obje se procedure, između ostaloga, pretresa i nastavni plan i program studija. Dakle, (ne)bitnost predmeta za struku višekratno utvrđuju međunarodna kompetentna povjerenstva, i meni je to vjerodostojno i kompetentno mišljenje - ti, dakako, možeš krenuti s kavanskim "kajkurac, svi su oni umreženi, maaaaaafija, sused, maaaaaafija, eeeee", ali to te i dalje ne čini kompetentni(ji)m za prosudbu.

Drugo: da je prolaznost Primijenjene matematike doista "tri puta manja od prolaznosti drugih predmeta", to bi značilo da tri četvrtine upisanih studenata ne uspijeva završiti studij zbog nepoložene Primijenjene matematike (ako trebam pojašnjavati kako i zašto tri četvrtine, tek je tada groteskno tvoje prosuđivanje bitnosti i nebitnosti). Jebiga, ja tvrdim da je jednostavno nemoguće da neki predmet viših godina studija eliminira tri četvrtine upisanih, a da uprava baš ništa ne poduzme.

Prema tome, samo nastavi s retorikom kavanskog kobicera koji podjednako samouvjereno i stručno komentira gdje je i kako Ronaldo sjeb'o stvar, kako bi trebalo riješiti Agrokor i zašto kirurg koji mu je operirao srce nema pojma o some poslu - to je tvoje pravo, kao što je svačije pravo procijeniti težinu tvojih raspravnih argumenata
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom