Pogledaj jedan post
Old 04.12.2017., 22:44   #128
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
ovakvo razmišljanje je produkt patrijarhata u ovom društvu. fuj.
koliko ljudi je nesretno radi ovakvog zatupljivanja, koliko ljudi je sjebalo jedan jedini život radi ovakvog gore nametanja krivnje.
doslovno mi se okrene želudac kad netko i dalje širi takvu krivnju i zastrašivanje. ::
Ma nevjerojatno je da se uopce provlaci ideja da bi trebalo ici pod normalno da netko da otkaz da se brine o svekrvi danonocno.

Ono, nema veze sto ta snaha/zena treba posao za vlastitu golu egzistenciju, sto ce i ona trebati mirovinu jednog dana, itd. Ne bi da pricamo o odbijanju dadiljanja da bi snaha/zena mogla nesmetano na Maldive.

Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post

I niko nije otkaze spominjao, bar ja to ne mogu pronaći ali pomoć čovjeku je jedna jako lijepa ljutska osobina od koje ne treba bježati.
Koliko ja znam, autorica je spomenula da se boji da ce se od nje jedan dan traziti da da otkaz da se moze brinuti o svekrvi kad doticna onemoca. Ja sam se na to nadovezala da pripomenem da je to poveci problem (autorica na takvo sto nije spremna, sto me uopce ne cudi - od cega bi ona trebala jedan dan zivjeti, jer koliko znam, radni staz je potreban da si covjek zaradi mirovinu?!), a onda smo iz meni nepoznatih razloga presli na "valja biti dobar jer kako sijes tako ces i zeti." Valjda je "nedobro" kad netko nije spreman samo tako napustiti radno mjesto da se danonocno brine o bolesnom clanu obitelji.

I ja ne mogu pronaci da je itko spominjao da treba ne maci malim prstom da se pomogne roditeljima. Izmedu 'dajem otkaz i postajem financijski skroz ovisna o muzu, itd.' i 'necu maci malim prstom za bolesnog clana obitelji' je ogroman prostor.
Atticus Finch is offline  
Odgovori s citatom