Pogledaj jedan post
Old 18.01.2003., 15:21   #5
Quote:
illegale kaže:
lco, cuo sam da je u franciji homepatija postala priznati nacin lijecenja. Mada to nista u biti ne znaci.

No, zanima me jel ima itko ikakva znanstvena istrazivanja u vezi tog fenomena? Statistike i tako to? Jer dok je sve temeljeno na sirenju rijeci preko struktura koje direktno profitiraju iz toga, ostajem krajnje skeptican ka cjeloj prici.

Da u francuskoj je homeopatija priznata, i dr. med-homeopati često koriste homeopatiju.
U nekim zemljama ju više koriste veterinari

U Grčkoj je rađeno jedno istraživanje u uspješnosti liječenja pneumonije, homeopatija vs. alopatija. pobjedila je homeopatija s postotkom uspješnosti liječenja 67%, dok je alopatija imala negdje oko 40 i nešto.

Znanstveno razmišljanje današnjih znanstvenika je ograničeno, zato je teško nešto kao što je homeopatija striktno znanstveno dokazivati.
Za homeopatiju je jako bitna psihologija, i sve se bazira na individualnosti.

vidi li se elektromagnetsko zračenje? ne, ali ipak postoji...

Alopatija tj. klasična med. se bazira većinom na suprimiranju simptoma. Homeopatija kaže da se tom supresijom bolest ne liječi nego samo još više gura u organizam, i prelazi u teži oblik.

homeopatija liječi uzrok.
često se nakon davanja hom lijeka javljaju tkz. agravacije, tijelo nastoji izbaciti bolest, pa se najčešće javlja pogoršanje simptoma,ali samo privremeno.

zašto "znanstvenici" odbacuju homeopatiju i slične sustave liječenja?
zato što se boje da ako je homeopatija točna, da bi onda sve ono u što su vjerovali palo u vodu.

Još da spomenem da je Hahnemman, začetnik homeopatije uspješno liječio ljude od kolere homeopatijom.

u Europi velika većina homeopata radi samo preko preporuka. Da nisu uspješni i da homeopatija ne radi ne bi bilo tako.

iz osobnog iskustva znam da homeopatija pomaže.
što se tiče znanstvenog dokazivanja i čiste znanosti, ne mogu puno reći jer nisam znanstvenik, nego kliničar, ali sigurno ima onih koji i to znaju.


PS. nje mi jasno kako misliš strukture koje profitiraju iz toga ????!!!!!
pa homeopatija je toliko jeftin način liječenja, da stvarno ne znam tko bi mogao profitirati

Ali farmaceutska industrije profitira, pa se zato bori protiv homeopatije!
 
Odgovori s citatom