Pogledaj jedan post
Old 10.11.2007., 17:11   #7
Quote:
Downtown kaže: Pogledaj post
sad ste me totalno ohladili od ovoga, ipak cu onda ici na zeljezne stupove (cijevi) i pletivo a kasnije cu onda jos vjerovatno dodati zivicu s unutarnje strane

ajd sad jel netko zna gdje to najpovoljnije kupiti u istocnoj slavoniji slavoniji (osijek i okolica)

i kakve cijevi bi trebao uzeti da budu dovoljno jake

btw hvala svima na odgovorima
gle pun forum slavonaca. kaže jedna iz okolice vinkovaca

nemoj se ohladiti od ovoga. drvo je drvo, ono živi i kad više nije živo, i ništa nije tako lijepo kao drvo. samo, ne daj mu da te zafrkava tamo gdje već unaprijed znaš da bi te boglo zafrkavati.
predlažem ti da kupiš željezo koje ćeš ubetonirati i koje će viriti iz betona, tako da kad na njega ušarafiš gredu, greda nema doticaja sa zemljom. imaš gotova željeza za kupiti, ali mislim da ti je jeftinije ako ti bravar "nareže" (onako ko kulenovu seku )od višemetarskog željeza određenog profila i izbuši rupe dok još nije ubetonirano. ti ubetoniraš, ušarafiš gredu i na to pribiješ ili ušarafiš daske. ako se bojiš savijanja dasaka, nemoj da ti budu široke, već onda radije stavi četiri reda umjesto tri. bojaš sa lazurnim premazom i imaš prekrasnu ranč ogradu.
još uvijek možeš kasnije iza ili ispred zasaditi neku živicu.

ograda od metalnih stupova i žice izgleda bitno ružnije, metalni stupovi isto tako traže da ih se pazi i mazi a što se žice tiče, ja sam, tražeći jeftinu, kupila od nekog iz našica. i pokajala se stotinu puta. tako je mekana da je prvi problem razmotati ju. je, je tako je. o postavljanju da ne pričam. špananje je bilo prava noćna mora, jer nismo vjerovali da se neda našpanati ko ona koju smo kupili "skupo". rastezala se ko žvakaća guma i na kraju izgledala ružno.
to sam radila u drugom dvorištu ogradu za koze i znaš koja je to kvaliteta, kada su koze (pametne su i prepametne) rogom zapele žicu i onda polagano, da ubiju dosadu, izvlačile po vertikali iz pletiva
da ih ipak ogradim onda sam još na stupove (bili su to betonski za vinograd) ušarafila daske (svaki šaraf smo morali tiplati ) cca 12 cm širine i još i sada stoje.

predizborni kraj: ja glasam za DRVO
__________________
dear Lord,everyday in every way teach me to tend to my own business and to keep my big mouth shut...
especially when I don't know what I'm talking about
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom