Pogledaj jedan post
Old 25.09.2010., 19:00   #1403
Quote:
sami_valovi kaže: Pogledaj post
Bok! Molim za savjet...
Jucer sam dobila nalaze krvi i urina i stvari ovako stoje:

Urin-fizikalno kemijski pregled
proteini +/- (0/neg)
ketoni +/- (0/neg)
boja žuta
izgled zamućen

Enzimi
AST 32 (8-30)
ALP 53 (54-119)
pl.epitel - dosta
okrugli epitel - rijetki
bakterije - nešto
sluz - nešto

Laboratorijska hematologija
RDW 12.5 (14.6 - 16.5 )
MPV 10.7 (6.8 - 10.4 )
limfociti 16 (20-46)
monociti 14 (2- 12)

Uglavnom, rekli su me zvati ako što ne valja,no nisu me zvali a kad sam otišla po nalaz doktor mi je rekao da ga malo brinu ovi enzimi, dali pijem kakve ljekove i da bi trebala opet vaditi raditi nalaz kroz nekih mjesec dana....
Inace sam sportas,uzimam dodatke prehrani uglavnom vitamine i minerale, i zadnjih par dana sam zbog bolova u misicima pila andole,a i također sam bila pod veliki stresom pa ne znam dali to sve utječe na nalaz....
Dali bih trebala raditi sve ponovo ili se ne trebam zabrinjavati....
Hvala
sami_valovi,

Možete li još jednom prepisati cijeli nalaz? Vidim da se malo miješaju nalazi fizikalno-kemijskog pregleda urina s "enzimima" pa tako imamo malo AST-a i ALP-a pa malo epitela i čovjek se pogubi u svemu tome.

Inače, od tih "enzima koji brinu doktora" naveli ste samo AST i ALP, a njihove vrijednosti mi se ne čine zabrinjavajućima pa Vas molim da još jednom provjerite i točno prepišete CIJELI nalaz (pogledajte primjer Aleksandre nekoliko postova iznad jer je ona učinila to baš onako kako treba).
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom