Pogledaj jedan post
Old 08.11.2012., 13:35   #209
Postavljanje granica

Moram priznati da mi ovaj dio o postavljanju i obrani granica nije baš jasan. O kojim TOČNO granicama se govori?

i jedna pričica za koju ne znam ima li veze s granicama, kako se postaviti i što je uzrok.
dakle, naše dijete popije jednu bočicu mlijeka usred noći (sve znam, nije dobro zbog zubića , karijesa.. pustimo to sad) to obično bude oko 4. noćas je popila oko 2.
jutros se probudi u 6i10 i valjda misli da je sredina noći i počne tražiti i plakati: mlijeko mlijeeekooo. velim: popila si, nema. što ona više traži, a ja odgovaram da nema, to više počinje luditi. i izludio se dijete skroz, plakala je jako narednih pola sata (mm rekao da nisam normalna) i skoro povratila od plača.

a nisam popustila isprva jer:

a) nije mi se dalo dići tako rano, htjela sam spavati (mm je iznimno zaspao na kauču u dnevnom)
b) mislila sam da će odustati
c) svoje mlijeko je već popila
d) već je jednom bilo tako da ujutro digne dreku, ja ošla napraviti a onda ga ona nije ni popila, pa poučena tim iskustvom..

na kraju, malo na nagovor mm-a, a bogme jer više ni sama nisam znala kako da to ludilo prestane, dobila je bočicu (koju nije popila!!) pa se nekako smirila. jedva.

što je to bilo?
kako smo trebali postupiti?



jednostavno nisam pametna. srećom pa su te situacije jako rijetke.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom