Pogledaj jedan post
Old 09.12.2013., 00:37   #53
Quote:
Sepulchrave kaže: Pogledaj post
Onda idi linijom manjeg otpora da sačuvaš psihičko zdravlje i traži drugi posao. Ovo je moj osobni savjet jer sam po tome isti kao ti i jedva sam dočekao priliku da napustim prosvjetu. Došao sam do zaključka da se nastavi trebaš zdušno posvetiti ako hoćeš dosljednu disciplinu; sve ove gore navedene metode samo su krpanje. Koje kratkotrajno dobro djeluje, ali dugoročno učenici trebaju vidjeti tvoju predanost.
pa nije baš da studiram tri faksa pa da ću moći birati branšu gdje ću raditi. prosvjeta je daleko najrealnija opcija, a možda čak i jedina.

Quote:
Jedna nepedagoška metoda koja je meni pred kraj odlično uspjela... Rekao sam razredu ovo: tko želi naučiti, neka zauzme prve klupe. Tko misli da je to dosadno, neka u pozadini čita ili tipka po mobu ili piše zadaću za drugi predmet; čisto mi je svejedno, samo da ne ometa. Ispitno gradivo vrijedi za sve. I eto – s desetak učenika napravio sam odličan posao. Ovi drugi ionako ne bi ništa naučili uz klasične metode.
a ne znam, pokušat ću, moram prvo vidjeti kako to izgleda uopće biti nastavnik. jedino mi mrak padne na oči kad pomislim da bih se trebao natezati s nekim neodgojenim retardima iz strukovnih škola. to mi se stvarno ne da, niti sam se za to obrazovao, niti mi se da gubiti vrijeme s tim likovima.
nek se ne uvrijedi netko ako je išao ili ide u neku strukovnu školu, a normalan je. na njih ni ne mislim, nego na one specijalce.
leone.sb is offline  
Odgovori s citatom