Pogledaj jedan post
Old 24.02.2004., 04:35   #7
Quote:
nenoXtreme kaže:

f: <virtual memory>
virtualna memorija je stvar koju vindowsi koriste kad im ponestane fizičke memorije (RAMA-a). A to je uvijek. U tom trenu počnu podatke iz rama upisivati na HDD. A to rade nonstop. Zato ćemo im mi dati posebnu particiju za to, i vaše će računalo raditi još brže i stabilnije. Iz više razloga. Prvi sam naveo kad sam objašnjavao d: particiju, dakle podaci su fizički drugom mjestu na disku, pa im se brže pristupa, a drugi je razlog
defragmentacija . Windowsi će lakše defragmentirati c: i d: particije jer se između podataka koji se nalaze na njima NEĆE ugurati virtualana memorija koju windowsi po defaultu ne mogu MICATI NI DEFRAGMENTIRATI! Dakle još brži i još stabilniji rad windoza.
-još jedan savjet za kreiranje i setup virtualne memorije: neka veličina ove particije bude dvaput veća od RAMa koji imate, (ili minimum 1GB ako imate manje od 256 MB)! Kasnije kada instalirate windowse i kažete im da virtualnu memoriju presele na f: disk, kao veličinu virtualne memorije stavite 10% manju od veličine diska. (npr 1gb particija, 900 MB virtualna memorija). Razlog je taj što će vam u protivnom windoze stalno javljati "disk full" za e: particiju!!!

Kad ste to lijepo isformatirali u NTFS (govorimo o win2K i winXP) , ubacite vaš winXP cd u cdrom, restartajte računalo, u biosu podesite "first boot device CD-ROM" , pritisnite "any key" kad vas pita "boot from CD-rom?" i započnite instalaciju!
Dali se to može napraviti nakon instalacije i kako?
A ako ne jel možeš detaljnije objasnit sam proces kreiranja?
__________________
uvjek sam a nikad do kraja
Mort is offline  
Odgovori s citatom