Pogledaj jedan post
Old 18.03.2004., 20:02   #1
Exclamation Spontani pobačaji (blighted ovum, missed ab., mola hydatidosa, habitualni) i kiretaža

E ovako; nisam znala jel' bih s ovim na "Zdravlje" ili "Ženski kutak", ali na kraju sam se odlučila ipak za ovaj forum i za "Kutak" jer mi se nekako čini da bi ovdje ljudi mogli imati puno više iskustva.

Radi se o mojoj jako dobroj prijateljici.
Naime, prekjučer je prokrvarila i otišla na "Sveti duh" u bolnicu na hitni pregled. U trećem je mjesecu trudnoće i bila je na ultrazvuku prije 3 tjedna kada je sve bilo u redu.

Na hitnoj su joj rekli da ne čuju srce ploda i da je po njihovoj procjeni plod već izvjestan broj dana mrtav, jer je od zadnjeg ultrazvuka trebao narasti nekoliko cm, a to se nije dogodilo.

Preporučili su joj kiretažu u roku dan dva.

Inače, ima problema sa reproduktivnim sustavom i od 17. g. je na hormonalnim tabletama bez kojih ne može imati menstruaciju. Ona i njen suprug su znali da će možda imati poteškoća sa začećem, ali ostala je rekordno brzo u drugom stanju.

Danas je bila na kiretaži. Kaže da joj je to bilo najgore moguće iskustvo jer doslovno nije stigla ni noge raširiti, a tip je već počeo kopati po njoj. Bez anestezije. Ni lokalne. Rekla je da je plakala od bola i da je onda sestra pitala doktora da li joj može dati injekciju apaurina?! Dobila je apaurin koji je počeo djelovati kad je sve već bilo gotovo tako da je zaspala pola sata nakon zahvata.

Moja pitanja su slijeđeća:

- da li je moguće da plod bude danima mrtav, a da organizam ne pokuša reagirati i izbaciti "strano tijelo" van?
- da li je normalno da se kiretaža u takvom slučaju vrši bez lokalne anestezije(s obzirom da je vjerojatno jako bitno da se očisti sve temeljito zbog mogućnosti dobivanja sepse)?


Slušam vaša iskustva..
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom