Pogledaj jedan post
Old 06.10.2012., 15:01   #20
Sve po malo - problem s kosom!

Imam dugu crvenu kosu i nekoliko problema pa otvaram novi topic da bude sve na jednom mjestu.. prica ide ovako:

Od 14. godine se farbam, garnier i slicne boje do negdje 2008.
U pocetku mi je kosa bila jako unistena, ko slama, ispucala totalna katastrofa... Farbanjem mi se stanje ipak popravilo i otkrila sam SUPER sampon, regenerator, masku i kremu - Loreal za suhu i ostecenu kosu i tome sam ostala vjerna godinama!

Nisam imala problem s peruti, malo jedino preko zime zbog kape, ostatak godine super!

Tamo negdje 2007/2008 mi se pocela brze mastiti pa sam uzela Lorealov sampon i regenerator za masnu kosu i prala tjeme s tim, vrhove s ovim svim cudesima za suhu i sve je bilo odlicno! Inace imam masnu kozu lica pa me to nije nista cudilo.. Mislila sam da ce se s pilulama stvar malo smiriti, no nije pretjerano pa zapravo nisam ni bila sigurna ima li to uopce veze...

Uglavnom znaci neprekidno od 2008. koristim kombinaciju Lorealov sampon/regenerator za masnu za tjeme, za suhu za vrhove/ostatak kose (probala sam 1 za mjesovitu, ali mi nije odgovaralo jer mi je previse susilo kosu), te sam godine presla i na kanu i nisam se vise vracala na 'umjetne boje'

Pocetkom ove godine, potaknuta reklamom i nizom cijenom odlucila sam isprobati od Schaume sampon za masnu kosu i bio mi je isto ok pa sam na njemu i ostala... no eto vec par tjedana muku mucim sa svrbezom, ispada mi kosa (iako mi sve cure kazu da i njima sad ispada, al me ipak to zabrinjava jer to ide li pa ide.. a duga je kosa pa se cini i vise mozda nek kaj stvarno je..) i ... pojavila mi se perut!

Prvo sam pojavu peruti pripisala masnoj kosi.. vec nakon par dana kak ju operem, no sad nema dugo tijekom susenja kose primjetih da sam ''cijela bijela'' od tog da oprostite sranja, a tjeme svrbi iako je frisko oprana kosa!! Dode mi da poludim!

Jedna mi je cura rekla da probam namazati vlasiste s ricinusovim uljem protiv ispadanja kose, zenska mi u biljnoj ljekarni nudi za perut neki njihov sampon i veli nikako ulje na vlasiste puno peruti.. Taj sampon mi trenutno financijski nikako ne pase - 60kn :O :O

Tako da mi treba neka najbolja opcija za sve ovo... Znaci i masno vlasiste i perut i svrbez i ispadanje kose...

Vidjela sam da za sve to postoje posebne teme, no meni je sve u jednome pa se nadam da je ok i ovako!

Inace, podrezujem vrhove svaka 2 mjeseca, farbam se svaki 2.-3. otkako sam na kani i to vecinom samo izrast, ev. svakih par osvjezim kompletno boju.

Darling inace koristi head'n'shoulders i nema vise problema s time, al ga mora redovito koristiti, tako da sam mislila sad za vikend oprati kosu s tim njegovim - i sam kaze da samo s tim perem, a znam da ce mi vrhovi onda bit koma.. Je li to ok ili da samo par puta s tim operem dok se stanje ne smiri??

Ima li nekaj iz kucne radinosti kaj bi bilo dobro za sve ovo? I zakaj mi se uopce to pojavilo, prije mi nikada ovako to nije bilo
__________________
I believe... <3
Back2black is offline  
Odgovori s citatom