Pogledaj jedan post
Old 11.04.2011., 21:55   #49
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Pa ja isto želim postati energetski neovisnom, ali to nije za svakog, međutim, svatko bi mogao barem pokušati smanjiti što više potrošnju energije boljom izolacijom, korištenjem štednih žarulja, kupnjom kućanskih aparata A klase... Međitim, većina ljudi koji ja poznajem samo kuka na račune za režije, a ni prstom ne mrdnu da njih smanje. A vrijeme jeftine energije je prošlo.
Čak imaš i bolju stvar od aparata A klase npr hladnjak koji radi na 24w
Ok nema pečnice koja radi na taj napon ali i ovo je več nešto
Moju sam kuću zamislio kao niskoenergetsku za pasivnu kuću ne postoje državne subvencije pa je to odvratno skupo samo podatak za grijanje 80000kn za dizalicu topline koja koristi 10kw struje za ˝dogrijavanje˝ mislim što je tu EKOLOŠKO pa tu struju neko mora proizvesti znači opet se zagađuje da bi kao koristio toplinu iz zemlje
To ti je ko da prvo ujutro popiješ otrov i onda cijeli dan pomalo protuotrov začarani krug
Što se tiće kuće izolirana je sa 15cm stiropor,potkrovlje 30cm staklene vune, skupljanje kišnice za ispiranje wc-a i korištenje kišnice za pranje rublja(ne koristim omekšivač) najmanje vode se koristi za piće ostalo ide na pranje i wc LED rasvjeta,štedne žarulje sve je to relativno malo ali ipak bar 20% manje imam potražnju za vanjskim izvorima tipa plin ili struja
Možda nisam uštedio puno ali bar imam osječaj da radim nešto korisno
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom