Tema: Citroen C4
Pogledaj jedan post
Old 15.11.2017., 21:56   #793
Hvala.
Ma ujutro sam pretjerao malo, a i inace sam malo prekritican, a ovih dana kritično kronično neispavan (kritično)

Auto hoće crknut na plinu ocito ako nije na malo boljoj radnoj temperaturi.
Danas sma ga vozio na benzin prvo, sve OK, hladnog, dve jako kratke rute 1km (50min cekanja) + 1km, (45 min cekanja)
onda sma jos ceko malo frenda ostavio auto upaljen jer je bilo hladno, i onda prebacio na plin nakon par minuta rada i sve normalno, voznja po gradu kratke rute na plin, bez duzih zaustalvjanja.
Reko mi je prodavač kojeg sma mozda ipak malo prekritički procijenio, da bi vjeorjatno trebo samo remapiranje plina (ili kak se to vc zove, rekalibracija, poštelat ga), bez ikakvih ulaganja. Kolika je cijena tog poštelavanja plina?
Oni su vozili skroz drugacije rute i njima tonje bio problem (znam gdje žive rade itd), reko je da je 18000 km bez kvara preso kolko je 6mj imo taj autoo, ako dobro pamtim kilometre.
Vozio sma davno prije vece aute alis ad zadnje taj stvaro mikro-spark, teba s epriviknut malo na ipak dosta veci auto po gradu, uži centar rikverc itd, nejde bas odmah ko po špagi nije isto iako recimo sa skroz rasklimanom Kia Pride karvan nisam od frenda imao nikakvih problema, kad sma nedavno vozio, rikverc ovdjeondje sve zivo, mislim da ovaj ato nije bas pregledan ipak, no što je tu je

Što se kljuca tie mozda zbilja ne valja baterija, sad cu probat nabavit duracellovu, jer ova jepala na 2,8V (a nisam je jerio prije, verovo sma uraru da je bateirja OK) - ak nece rdit ni duracellova iz ek. servisa, eonada je u sklopu kljuca problem. (ja sam i sam kljuc otvaro, ne cini e da je krpniji problem, dugmad se pritisce nrmalno itd, ali baterija nova je spala na 2,8V sto je malo, e sad moram opet po novu pa provjerit jeprje stavljanja)
Zaruljica u suvozackom pretincu je ocito pregorila, ne znma bas kak se mijenja, na prvi pogled se cini da nije bas lako (nisam se imao vremena vise baktati, samo sma gledo dok sam čeko)
Pa sam primijetio u tom istom pretincu, prekidac za ukljucivanje iskljucivanje airbaga suvozackog, ali i onu naljepnicu za resetiranje airbaga . Ta naljepnica je probijena i vidi se da se šarafalo po tom šarafu - e sad šta je to bilo ne znam.

Kako restartati boardcomp?

Otici cu ovih dana kod servisera (i eventualo na remapiranje plina al nije hitno, hitnije mi je serviser da pregleda za svaki slucaj ulje remen kakvo je itd, ali imam uvjeravanja da je jos 2000km do malog servisa, a 35.000 nakon velikog, tak da ni to ne bitrebalo bit problema ali pusme na hladno).
Dakle otici cu u servis (ali ne u sluzbeni mislim da to ovdje ni nemamo) - i reci im da pregledaju bas te stvari koje si ti marek reko (?)


PS: Po mraku je bas tesko nac to dugme za plin
goranbo is offline  
Odgovori s citatom