Pogledaj jedan post
Old 07.12.2017., 09:41   #183
Quote:
Pjegavi poriluk kaže: Pogledaj post
Sva naša mišljenja ovdje su obojana našim iskustvima tako da nitko nije u pravu ni u krivu.
Potpis

Quote:
raptured_insomniac kaže: Pogledaj post
razgovarat svakako, bolje krenut što prije i nježno, makar poluozbiljno, jer ak se gomila samo se frustracija pojačava i onda se tek od ničega napravi sranje.
al velim, skeptična sam da se može tu nešto ekstra promijenit.
Opet potpis, treba razgovarat, ne s mužem nego iskreno s izvorom problema. I potpis, ništa se neće promijeniti ako se to ne radi.

Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Da se razvedem, stremila bih zajednickom skrbnistvu, jer to je jedino dobro i ispravno po meni (pod uvjetom da su oba roditelja normalna)
Slažem se, nisam ni napisala da je to moje mišljenje, nego hipotetski moguć kad se ljudi nerazumno ponašaju i izgube poštovanje, povjerenje i ljubav osobe koju volje. I to bi joj trebalo biti kočnica i razlog da joj razum, a ne osjećaji vladaju umom, pošto ona voli svog muža, i on nju, barem po tome što piše, a razvod joj zasad nije opcija ni želja.

Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Zvucis mi jako nabrijano na autoricu, nhf. Npr., boldala si dio gdje kaze da bi voljela da ima vlastito dvoriste kao da je rijec o ne znam kakvom prohtjevu.
Nimalo, nemam zašto biti nabrijana na ikog osim sebe, a pogotovo ne na nekog koga uopće ne poznajem niti njenu situaciju osim kratkih crtica koje je iznijela. Samo komentiram to što piše iz neke svoje perspektive. Nije nerealno htjeti svoje, nerealno je htjeti i zahtijevati samoću nakon što si svjesno i svojevoljno pristao živjeti u zajednici (čak ni uz naglasak privremenog rješenja, što je često slučaj), uložiti xyqz iznos u tu nekretninu, a onda za svoje odluke kriviš sve druge, svi koji dišu su ti smetnja i koristiš učestalo ja ja ja ja. Dakle, ništa osobno protiv autorice. Protiv izbora ljudi, kajanja poslije jeb. te okrivljavanja drugih za svoje krive odluke - da.

Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Ma nekim ljudima jednostavno zajednica ne lezi i to je sve, nebitno je koliko je ta i ta osoba dobra ili losa.
Problem nastaje kad se ljudi kao ja daju nagovoriti u zajednicu. To jednostavno ne moze na dobro izaci i gotovo.
Potpis do krova. Samo ako si se dao nagovoriti onda se moraš i nositi s posljedicama i rezultatima svog izbora. Kukanje ne spada u nošenje sa situacijama.

Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
S vremenom sam nadosla na zakljucak da se jednostavno ne treba uparivati s nekim tko nije slozan u tom "hocu svoj mir" stavu.
Točno, isto kao ni sa osobama s kojima se ne slažeš u bilo kojim bitnim životnim stavovima, od toga hoćeš li kititi kuću za razne blagdane, želiš li djecu ili ne, želiš li odseliti u inozemstvo ili ne... Pojedini životni stavovi su naravno podložni promjenama, ali najčešće ne, a ako se osoba "promijeni" zbog partnera, onda prije ili kasnije dođe do situacije, ti si kriv/kriva. No, za odluku je li netko za nas ili ne treba malo maknuti srce i spolne organe iz slike i uključiti razum, a to je teško. Pogotovo kad je veza u nekakvom filmsko/školskom razvoju bez diranja nekih takvih tema, jer ima vremena, pa padne iznenadna prosidba ili trudnoća, pa se sve to zbog sreće gurne pod tepih, a onda ispliva kad se nakon vjenčanja stvari slegnu i prašina ponovno digne.

Opet kažem, najlakše je sve druge kriviti, a sebe ne vidjeti.

Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Nije u HR, nego u Srb, ali to je slicno, tj.jos malo gore : pre nekoliko meseci, zena na kasi prica sa prodavacicom i kaze kako je dala otkaz da bi cuvala unuce jer nema ko!
Ne odobravam takve stvari, ali koliko (malo) znam situaciju u Srbiji, možda bakina plaća nije bila veća od onoga koliko bi koštao vrtić ili teta čuvalica, a roditelji mogu nadoknaditi bakinu plaću, baka je doma s djetetom, dijete je na sigurnom, a nitko nije na gubitku. Ne volim ulaziti u takve stvari bez poznavanja svih činjenica situacije.

Quote:
yeli kaže: Pogledaj post
Tesko je i meni za shvatit, al kad se vodis emocijama, nahebes..
Ključ svega. Na žalost,shvatila si ga sama malo prekasno.

Quote:
yeli kaže: Pogledaj post
Koliko got pokusavali pricati, ne idem nam, a ja odustajem polako.
Isla sam i na czss solo porazgovarati s nekim, dobila upute za bracno savjetovanje, ako ni to ne upali? Svatko na svoju stranu
Jbg
Nadam se da ćeš uspjet sredit svoje psihološko stanje, a onda i cijelu situaciju. Isključivo radi sebe.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom