Pogledaj jedan post
Old 16.09.2008., 09:18   #4
2McGrubi> Vidim da se razlikuje od opcine do opcine. Poslao sam frenda do referenta opcine Tresnjevka, a ona kaze da su se donosenjem novog zakona ukinuli svi stari pravilnici, pa tako i onaj o jednostavnim gradjevinama. Ukratko, sad se bez dozvole za gradnju moze napraviti samo bazen do ? m3, septicka jama, spremnik goriva, stepenice i staza do kuce. Ako nekome treba:

Pravilnik o jednostavnim građevinama i radovima i njegova dopuna od prije mjesec dana.

Pa da si sam odgovorim, treba dozvola kao i za kucu od 399 m2. Nije problem ni projekt, ni statika, to bi radio i tako i onako radi vlastite sigurnosti, ali za garazu od 50 m2 visine 4 m se placa komunalni doprinos 200m3, kao i za kucu od 80 m2 sa visinom stropa 2,5m. Ako nisu ukinuli koeficijente, onda je manje, ali mislim da su ih ukinuli. Ne planiram uzimati novi vodomjer za garazu, predvidio sam ju prilikom projektiranja kuce pa na mjestu buduce garaze postoji izljev u kanalizaciju i cijev za dovod vode, prikljuceni na moj vodomjer.

2I.G.> Nije tako jednostavno, glava te obitelji ima terminalnu bolest u zadnjem stadiju i neprijavljeni pistolj. Ubojita kombinacija, doslovno. Policija je intervenirala 20tak puta kod njih i nikad nikome nista, naravno (nijednom ih nismo mi zvali jer smo tada stanovali puno dalje, na parceli do, pa nas nije bilo briga).
TommyZG is offline  
Odgovori s citatom