Pogledaj jedan post
Old 19.02.2009., 09:49   #6
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Neobičan odgovor...Pitao si sviđaju li nam se njene knjige...mislim, možda si trebao navesti kakve odgovore želiš dobiti...
Slažem se da je miljama daleko od tzv.ženskog pisma, no nema potrebe zahvaljivati Bogu na tome.
Također, ne budimo isključivi.. iz podatka da mi se sviđa Duras ne možeš zaključiti tko mi se još sviđa ili ne sviđa - to je ipak malo prepotentno od tebe. To je stvar ukusa (a odgovor na tvoje pitanje se temelji upravo na tome).
Eh, da...kad smo već kod Yourcenar...ja sam ju zabunom prije 15-ak godina strpala u žensko pismo...a tamo joj nije mjesto. Zanima me što misliš o tome što ju, u zadnje vrijeme, trpaju i pod gay-literaturu? Da se razumijemo, nemam apsolutno ništa protiv predznaka gay (kao takvog), no iznenadilo me kad sam čula da se Yourcenar spominje u tom kontekstu?
Nisam htjela zvučati prepotentno,naprosto ne cijenim Duras i drago mi je da Yourcenar nije u tom rangu.
A što se tiče gay predznaka- to je jedna koliko smiješna ,toliko i jadna konstrukcija.Y. je bila biseksualka,imala je strastvene veze s oba spola.Njena literatura se nikako ne bi mogla staviti u taj mali ,uski,paranoični škaf.Dobra literatura ne treba predznake.
Po toj logici u gay literaturu ( što je to uopće) bi strpali i Petroniusa.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom