Pogledaj jedan post
Old 06.10.2010., 20:07   #7
Quote:
smee kaže: Pogledaj post
ovako
treba mi nesto po kuci i vrtu zavarivati i zvao sam covjeka da pogleda i da mi cijenu. ispalo bi nekih 1000 kuna, a nije da trebaju biti neki cvrsti spojevi, a ako i ne ispadne dobro nece nikog ugroziti i moze se ponoviti.
sad, cijene aparata za zavarivanje su manje od cijene koju bi mi on uzeo i tu sam odluku vec napravio- kupujem aparat i sam radim
nazvao sam neku firmu koja radi tecaj za zavarivanje i rekli su mi da se za pristupanje atestu ne treba ici na tecaj(ako ste sigurni da znate, nije bas lako nauciti zavarivati, bla...)

napokon pitanje: mogu li sam nauciti REL zavarivati dovoljno dobro da dobijem atest? uz neku literaturu, savjete i praksu doma. hoce li to biti za mjesec ili pola godine - nije bitno??
Onaj tko ti hoče raditi možda niti sam nema atest
Ali prema onome što ti trebaš to nije niti bitno
Svatko može pristupiti atestu (ako plati) ali to se odnosi na zavarivače kojima je izašao atest, a s obzirom da svakodnevno radi taj posao i netreba mu tečaj

I da doista teško da možeš savladati Rel postupak bez nekog ko ti može pokazati praktično i u tako kratko vrijeme

Ali ako si dovoljno uporan uzmi recimo pet paketa elektroda EZ-8RC 2,5 i hrpu komada otpadnog željeza. Zatim kupi aparat po mogučnosti inverter 130A (skratiti če ti muku) i peri, ne zaboravi masku za varenje sa filterom 10

Aparat namjestiš na 100A i ako bude pitanja tu imaš uvijek forum i ljude koji su ti spremni pomoći
dexdu is offline  
Odgovori s citatom