Pogledaj jedan post
Old 20.05.2017., 07:28   #2585
A i ta strasna ziiiiiima nije uopce strasna. Mislim, okej, imamo cca 5 mj snjega- al to je suhi lijepi cisti snijeg. Nema kaosa u prometu kao u hr. Meni je muz na cesti 4 dana u tjednu s kamioncekom na straznji pogon pa se radi normalno.. Mi smo (juzna Manitoba) ove zime imali 3 jaca blizzarda i prek pol metra snijega pa se zivot u roku 24h vrati u normalu. Ako sam ja, idiot zesci za vozit, polozila road test usred Januara, onda vjerujte mi svatko moze. Dana s temp ispod -30 u ove 2 zime sto smo tu smo imali na prste razbroj se. Moj auto nema block heater i nije garaziran pa je djubre upalilo svako jutro. Ljudi pretjeruju. Ako niste momozice koje odu u hibernaciju cim je temp ispod +20, kanadska zima uopce nije takav bauk. Lakse podnesem suhih i suncanih -30 tu nego odvratno vlaznih -5 u Zg.
Kontemplirali smo selit za Maritimes zbog reljefa i blizine Eu, al smo odustali zbog klime.
Znam; nismo svi isti, al nama osobno klimatski ova ledena prerija pase puuuuno bolje od iceg vlaznijeg. Jedino (izuzev ravnice aka Vojvodine na steroidima) sto mi malo smeta je sto sve lista tek u Maju dok je Europa zelena vec pocetkom Aprila ; al boze moj... No zimski mjeseci su mi milina. Zbilja jesu. Je hladno, al osim par pahulja tu i tam je potpuno suho!
A i dani su zeru duzi zbog geografskog polozaja.
Mi smo zbilja u pripizdini sto bi se reklo (ispod 10k stanovnika) al smo definitivno odlucili ne mrdat odavde u skorije vrijeme.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom