Pogledaj jedan post
Old 13.10.2017., 00:41   #87
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Naravno da je Bog svemoćan, inače ne bi bio Bog. To je logika. Čudo je ono što ne možemo nikakvim prirodnim zakonima objasniti što znači da Bog namjerno preinači neki zakon koji je sam dao. Na nama je poštovati ga ili ne, vjerovati mu ili ne.
kakav proljev bože sačuvaj, kad ovako nešto pročitam padne mi IQ za 50
slažem se da je onakav način promišljanja loš, jer nema rezona da Bog krši svoje zakone. najvjerovatnije je shaganappi kršćanin.

Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
Kao prvo, zašto bi bio svemoćan?
Bog je svemoćan samo u domeni realno mogućeg, a ne apsolutno svemoćan. Na primjer: ne moće nacrtati trokuti krug, ili ubiti sebe. (može u kršćanstvu, inače ne)

Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
Kao drugo - ako ne možemo nešto objasniti prirodnim zakonima to ne znači da bog postoji, nego jednostavno to da mi ne znamo to protumačiti, jel razlog taj što ne poznajemo dovoljno dobro prirodu i prirodne zakone, ili možda u tome što mi kao takvi ni nemamo sposobnost protumačiti nešto, pitanje je ali ovako skakati sa zaključcima može samo netko tko zbog svoje ograničenosti ne bi smio (ako želimo neki napredak) davati nikakva mišljenja u teoogiji.
ipak, ne zaboravi da nauka dokazuje da ništa nebi moglo nastati samo od sebe (bez valjskog uzroka). takođe, po nauci o skupovima, ono što važi za sve elemente skupa, važi i za sami taj skup (gdje je "P" skup svih elemenata i pojava u prostoru, tj. prostorvrijeme). U sladu sa tim, jedini mogućui odgovor je da je nestvoreni (vječiti) Bog stvorio svemir. nema drugog objašnjenja niti ga može biti. pozdrav
Kudum is offline  
Odgovori s citatom