Pogledaj jedan post
Old 19.11.2017., 17:05   #8018
Quote:
Jaya kaže: Pogledaj post

---
Brzo se proda ak si realan sa cijenom ali isto tako moras stan dati na raspolaganje unutar mjesec dana. Kog briga gdje ces selit.
Ništa ne mora. Vrijeme iseljenja iz stana, odnosno rok za predaju stana kupcu i isplatu kupoprodajne cijene (umanjene za kaparu plaćenu kod sklapanja predugovora) ugovorne strane ugovaraju potpuno slobodno i ako im odgovara da to bude 6 mjeseci ili godinu dana nije prekršen zakon i nema mjesta nikakvom čuđenju.

S ostatkom upisa se slažem.

Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
---
al onog trenutka kada oglasis stan pred siri auditorij i potencijalne kupce,
prema nekoj pozitivnoj praksi i prije svega SVOM OBRAZU,trebala bi stan ispravno oglasit te navesti uvjete u kojima ga imas i prodajes,DAKLE TRANSPARENTNO BI REKLI
pogotovo ako su ti uvjeti i nacini specificni od ajmo to tako reci od uobicajnih.
i sve pet,no hard feelings...
npr prodajes stan
"na bukovcu od 40m2 rok iseljenja 12mj ili do pronalaska buduceg,cijena XX,ne zelim crnce&spitare,prodajem sam za kes bogatim rusima npr...
i sve pet...
---
Upravo tako. Ipak, ako se ne radi o više od 3 mjeseca, mislim da je rok unutar uobičajenih granica i da ga nije potrebno isticati u oglasu. Iz osobnog iskustva i iskustva najbližih članova obitelji i prijatelja znam da ni kupcima, ni prodavateljima 3 mjeseca nisu predstavljala nikakav problem. Gotovo svatko je spreman toliko pričekati, pod uvjetom da primi kaparu.
saurus is offline