Pogledaj jedan post
Old 06.05.2010., 23:48   #106
Ja sam prije nekoliko godina imala problema prvo sa HPV-om , mislim da je bio tip 16, a to sam riješila zaleđivanjem i više se nije pojavio. Ali sam u isto vrijeme imala par sitnih bradavica u predjelu između vagine i anusa, na koje nisam skrenula pažnju ginekologu misleći da su to iste bradavice kakove imam i po vratu (barem su meni tako izgledale) a na kakvom su mjestu bile da ih ginekolog nije sam primjetio. S vremenom su se povećale i to mi je postalo sumnjivo, makar nisam imala nikakvih simptoma svrbeža ili bilo čega. Nalazile su se na obje strane u biti debelog mesa. Primjetila sam da se šire, otišla do ginekologa a kad ono kondilomi .
Otklanjanje je bilo jako bolno, koliko god kondiloma-toliko malih injekcija, Zapravo su najviše boljele injekcije. Kondilome je skidao nečim nalik na nož, pretpostavljam jer nisam naravno gledala..Imala sam i jedan kondilom na samom anusu i još dana danas ne mogu zaboraviti kako je to boljelo..dobila sam i neku mast i tekućinu za mazanje poslije.
I sve je bilo ok nekoliko mjeseci dok se ja nisam teže razboljela i završila na neko vrijeme u bolnici i nisam niti mogla kontrolirati da li mi se opet nešto pojavilo dok nisam osjetila svrbež na anusu i kad sam napokon bila u stanju pogledati taj dio tijela u ogledalu, imala sam što vidjeti..pun anus sitnih kondiloma,sigurno nekih desetak,sve je to sličilo, ne znam s čim bih usporedila nego sa cvjetačom. I šta sad? Nisam bila fizički sposobna za bilo kakve boli i zahvate kakve sam prošla, a kod kuće sam imala ulje čajevca. Malo sam proučavala njegovo djelovanje, pročitala da djeluje protuvirusno i na kondilome i odlučila se s tim mazati pa šta bude. I mazala sam se barem dva puta na dan nekih dva mjeseca, a kondilomi su postajali sve manji i manji dok nisu potpuno nestali. Jednostavno kao da su se istopili. I više ih nemam, od tada sam tri puta radila papa test i sve 5.
Pa eto, ne dajem ni savjet ni preporuku, nego sam iznijela svoje iskustvo. Možda mi ne bi ulje čajevca pomoglo za one kondilome koji su bili veći i na debelom mesu ali ovi su bili manji i "friški" pa vjerujem da sam ih zato i uspjela uništiti. A da sam opet morala na kirurško otklanjanje kondoloma na anusu, vjerujte mi da ne znam kako bih to preživjela
Perla100 is offline  
Odgovori s citatom