Tema: Policija
Pogledaj jedan post
Old 14.11.2009., 19:50   #5
Quote:
Azriel_ kaže: Pogledaj post
Zakon o policijskim poslovima i ovlastima
Članak 91.

Policijski službenik je ovlašten uporabiti vatreno oružje:
1. u nužnoj obrani,

2. u krajnjoj nuždi ako bez uporabe vatrenog oružja ne može otkloniti istodobnu ili izravno predstojeću neskrivljenu opasnost za vlastiti ili život druge osobe, koja se na drugi način nije mogla otkloniti,

3. ako na drugi način ne može uhititi osobu zatečenu u kaznenom djelu za koje se može izreći kazna zatvora od najmanje deset godina ili osobu za kojom je raspisana potraga zbog počinjenja takvog kaznenog djela,

4. ako na drugi način ne može spriječiti bijeg osobe koja je osumnjičena ili optužena za kazneno djelo iz stavka 1. točka 3. ovog članka ili osobe koja je pobjegla s izdržavanje kazne zatvora za takvo kazneno djelo.
azriel dr,mr,sec itd vidim upućen si u članke zakona koji je sada već stari zakon, no da ne omalovažavam nikoga i da se ne držimo primjera od gore, zamislite da ste policajac i da imate sve te lijepe igračke lisice, tjelesnu snagu, palicu i oružje, a k tome i dvoje, troje male djece doma pa primjer:
policajac si sa svim tim igračkicama radiš i upućen si na mjesto gdje pijana osoba stvara probleme ili dvoje mladića guraju kantu nogom, ideš kao policajac pozvat ih i oni počnu trčati, zaustaviš ih kad oko tebe 20 pijanih mladića jer si ti zaustavio njihove frendove (što pretpostavljam je u većini slučajeva) ostaje ti samo uzmaknuti, a onda si papak za kojim trče svi (iz njihove perspektive), recimo da te uhvate i počnu te lomiti, kreneš manjom silom lisice, palica, tjelesna snaga (igračke) ne pomažu ti.
pitanje !!!! tvoj život je u pitanju i ti si tamo policajac koji ima dvije sekunde maximalno za razmišljanje bi li ti pucao i iskoristio pištolj (niko ne kaže da moraš pucati u njih), a to je jedan od primjera.
u svačijoj glavi ih ima pregršt, i ako pucaš jedan od prolaznika će povesti temu, jer ne zna sve od početka zašto si pucao. tako da policiju poštujem i nije im lako raditi svoj posao bez obzira kakav im je jer smo slijepi ljudi kojima je frend rekao halto me prometnjak i izradio me kao idiota ili me neki temeljni drot zajeb... i tražio bez veze osobnu, pa je svaki policajac takav, k tome malo ih je i nisu dovoljno plaćeni, svako neka pogleda svoj posao i vidi kolika mu je plača, a ti dečki prema opisu posla i dnevna događanja (sranj.. s kojima se susreću) rade za mizeriju od 4000 kn, (i to sam puno rekao).
Ne želim nikoga uvrijediti al stavit se u njihovu kožu gdje ti moraš brzo odlučit što napraviti (ne bi išlo).
prema tome frendovi moji svaka čast svakome, ko voli nek izvoli, ja sam za plavce "koja uvijek nešto zaje..", i uvijek maltretira nedužne građane (moš mislit).
K tome sam čuo i ne tvrdim da je istina, da vađenje pištolja nije uporaba istog
sa štovanjem pozdrav svima koliko vas ima i to je samo moje mišljenje vi si složite drugačiji primjer koji vama paše.
__________________
master smoogj please may I write, please master smoogj !!!
killerknez is offline