Pogledaj jedan post
Old 04.11.2010., 20:42   #28
Quote:
tranquility kaže: Pogledaj post
ma daj me nemoj nasmijavati...
Ne nasmijavam te. Mislim da ti papir koji si dobio, a na kojem piše 700 kuna kazne govori da sam u pravu.


Quote:
tranquility kaže: Pogledaj post
... zato se i ide na tehnički da se službeno provjeri ispravnost vozila, inače bi sve kvarove mogao rješavati/ ili ne rješavati kod servisera tijekom godine i reći da mi je vozilo tehnički ispravno...
Na tehnički možeš doći kad god hoćeš. Platit ćeš i obaviti ga, makar si ga npr. obavio mjesec dana ranije prilikom produževanja prometne dozvole. A prije obveznog tehničkog možeš i kod svog servisera. Svi oni imaju pripreme za tehnički (tj. tehnički prije tehničkog).


Quote:
tranquility kaže: Pogledaj post
... uostalom po toj logici bi doista trebao vozilo ostaviti u stanici za tehnički pregled i zvati šlep službu da ga odvede na servis...
Trebao bi jer vozilo nije tehnički ispravno. Ako ti do kraja servis istekne rok važenja prometne dozvole, šlepom bi morao dovesti auto natrag na tehnički.


Quote:
tranquility kaže: Pogledaj post
... očito postoji neka rupa, namjerno ili slučajno ostavljena, kako bi se mogle pisati ovakve kazne.
Nije riječ o rupi. Prometna ti vrijedi do dana koji u njoj piše, a tvoja je odluka kada ćeš ti ići na tehnički i produžavati ju. Ako ne uspiješ do tog dana, ništa od daljnje vožnje.

Zadnje uređivanje drot13 : 04.11.2010. at 20:45. Reason: greške
drot13 is offline  
Odgovori s citatom