Pogledaj jedan post
Old 05.11.2010., 16:32   #36
Quote:
Angang kaže: Pogledaj post
očigledno si ti lud!

jer voziš tehnički neispravno vozilo,

šta da te policija zaustavila 20.10. i odvela na izvanredni teh. pregled - isto bi se utvrdilo da vozilo nije tehnički ispravno a tebi PROMETNA VRIJEDI JOŠ 3 DANA.

ako ti piše datum u prometnoj ne znači to da ti je auto do tog dana ispravan!
imaš wc kod kuće pa ajde odi kaki tamo.

nego ono što želim reći jest da bi trebao postojati neki period tolerancije barem, jer mnogi ljudi se mogu naći u mojoj situaciji.
naime, u mom slučaju se radilo o manjim tehničkim nepravilnostima, a sumnjam da je itko od nas stručnjak za automehaniku, pa da može prema sluhu ili pogledu uvidjeti kvar.
ja sam smatrao da mi je vozilo uglavnom ispravno, nisam osjećao neke probleme, al eto, dogodilo se da nisam prošao na tehničkom iako sam mu pristupio u razumnom roku. i onda se dešava to da jednostavno više nemam vremena rješiti servis, nego bi vozilo trebao šlepati.
mislim da bi period tolerancije od 15tak dana ipak trebao postojati, da ljudi mogu ukloniti tehničke kvarove. nikome ionako nije u cilju voziti tehnički neispravno vozilo, prvenstveno i radi vlastitie sigurnosti.
i da, trebala bi postojati neka kordinacija između policije i STP-a, tj. da ili policija tolerira tih par dana dok se tehnički ne obavi i obnovi registracija, ili da stanice ne puštaju tehnički neispravna vozila u promet uopće, ili da pošalju dopis građanima da unaprijed obave tehnički i pregladaju rok prometne baš zbog ovakvih situacija. ako već mogu uzeti toliku lovu, par savjeta vozačima im ne bi trebao biti problem.
tranquility is offline  
Odgovori s citatom