Pogledaj jedan post
Old 03.10.2012., 09:46   #80
Rakhine isto nisu cvjece !
Naime ako je vjerovati sto Wikipedija kaze

A ona kaze (background of riots):

- 3 osobe koju su bili pripadnici etniteta Rohinga 28 Maja silovali zensku osobu etniteata Rakhine.
- 3 osobe osumnjicene za nedjelo i zatvorene
- masa ljudi 30 Juna (Rakhine) napada autobus i 10 Rohinga pogiba
- u medjuvremenu nemiri i mrtvi na sve strane
- do 2 Jula 30 ljudi biva uhiceno za ubojstvo 10 Rohinga u autobusu

Nisu Rohingi divljaci ... vidimo da i ovi Rakhine nisu nista bolji !
(naime bilo koja needucirana masa je lako zapaljiva, a i oni koji se nedaju kad im zivot ovisi .. nema moraliziranja moras da se opredjelis ... htio ne htio... npr. kao kad zavrsis u Maximum Security Prison u Americi sa crncima i bjelcima .. nisi rasist ali ako zelis spasit zivot to moras postatii opredjelit se za Black or White gang .. eventualno Hispano)

Kad bi 3 roma silovali neku plavoku djevojku u nekom Hr gradu ... sta poslje
Da spalimo sva romska naselja, ili "samo" 10 odokativno osumnjicenih da narostiljamo ??

Ovo sto pise po svjetskim medijima (Background of Riots) boluje od kronicnog nedostatka objektivnosti i detalja koji bi mogli bolje objasniti neke stvari !

Ja zanm kako romi zive ... i znam na kojem stupnju divljasta bi morala biti zajednica kad bi primitivna masa uzimala pravdu u svoje ruke !
Znam isto da propusta ima i os strane vlasti vjerovatno ...

O njima neznam previse ali da su Rakhine andjeli a Rohinga vrazi ... to ja ne mogu uzeti tek samo tako !
Ja znam da je razlika medju njima u vjeroispovjesti i nijansama u kulturi "zivota" (bolje reci prezivljavanja)!

E sad ima jos jedna zanimljiva stavka za Rohinge (sa wikipedije, koja nemora biti tocna):

"The Rohingya people practice Sunni Islam with elements of Sufi worship. Because the government restricts educational opportunities for them, many pursue fundamental Islamic studies as their only educational option. Mosques and religious schools are present in most villages. Traditionally, men pray in congregations and women pray at home."

E sad fundamentalne islamske studije (ma sta to izvorno znacilo !!??) je u kontekstu neceg loseg na Wikipediji !
A s druge strane ... vlasti im ne doaju sansu za edukaciju (kaze wikipedija)..

Dali to znaci da vlasti (Rakhine) svjesno sire primitivizam (ako su Islamske Fundamentalne Studije nesto lose njima) !!??

Cini se da su pare samo u igri.. and its all about money ! No money no education ... a Rohinga su im zadnji na platnoj listi vjerovatno ! Ali ne zato jer su muslimani .. nego jer im se INTERESI ne poklapaju ! (hipotetski govoreci Rohinge da predju preko noci na ateizam sumnjam da bi im se situacija poboljsala)

I to je to case closed !

E sad mene zanima ako netko da mi kaze INTERESE prosjecne Rakhine obitelji koja zivi uz granicu pa poredi sa prosjecnom Rohinga familijom !??

Kalijaga u cemu je bitna razlika nama koj igledamo sa zapada, njima koji su od tamo , i esencijalno koja je sustinska razlika !!???
__________________
to exist is to resist 外人

Zadnje uređivanje O_D_E_Z : 03.10.2012. at 09:58.
O_D_E_Z is offline  
Odgovori s citatom