Pogledaj jedan post
Old 23.02.2013., 13:02   #8
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Rasprava na drugoj temi me potaknula razmisljanje pa sam skuzila da nemam pojma ni kakav je hrana momentalno u skolama, niti koliko obroka djeca uopce dobiju.
ono cega se ja sjecam iz davnih 80tih nije bas aktualno.
Dakle, kaj jedu djeca u skolama i jel zbilja imaju automate sa slatkisima unutra?
Kod nas djeca imaju mogućnost jesti tri puta (doručak, ručak, popodnevna užina). Jelovnik sastavlja profesorica biologije zajedno s kuharicama i ravnateljicim. Ako je na jelovniku neko manje omiljeno jelo (npr. za doručak kruh s namazom od slanutka, maslaca i jaja), tada neka djeca slabo jedu ili ne jedu pa do ručka žive na mlijeku (koje je uz to). Jedanput u dva tjedna je za doručak pizza i tada se, naravno, traži zalogaj više.
Izbacili smo prije šest-sedam godina hrenovke, paštete, od salama dobiju jedinu šunku sa sirnim namazom, čokolino isto ne postoji zbog ogromne količine šećera. Za ručak nema nikakvih tijesta i šećera, a ako je varivo, koje malo manje vole, za deset je kolač (npr. griz -jabuka i sl.).
Obilno, kvalitetno. Uglavnom se naviknu. Tko se ne navikne, roditelji mu spremaju gablec.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom