Pogledaj jedan post
Old 21.05.2016., 18:36   #4961
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Što je vjerojatnije?
Da je grčki pisac (helenizirani židov u dijaspori?) pročitao stari zavjet i precizno povadio razne detalje i iz njih složio priču o Mesiji Isusu, ili se stvarno radi o čudesno ispunjenim proročanstvima starim stotine godina, sve od umnažanja kruha do izopove trstike kojom je napojen Isus na križu/stupu.
Helenizam je poganstvo protiv kojeg se borio Juda Makabej, nema veze sa židovstvom, nije mogao nikakav pisac nikome podvaliti ništa, probaj ti sad podvaliti knjigu da su u domovinskom ratu anđeli uništavali srpske migove i tenkove, reći će ti da si lud, tako bi rekli i za nekoga tko izmisli Novi Zavjet i Isusa, ljudi su znali da je postojao, netko ga je prihvatio za mesiju a netko ne.
Quote:
Dozvoli barem malo sumnje da je to proročanstvo unazad, kao Kremansko u Srba, a i Židovi baš nisu bili nimalo impresionirani tim tvrdnjama Grka.
Bili su inpresionirani i te kako, sav je narod poštivao apostole i bilo je na tisuće obraćenika.



Quote:
Neka čak i nisu, nego su porazbacani pjesnički izrazi, koje je Grk Marko upotrijebio za slaganje priče. Pretpostavljam da mu nije niti bila namjera da to proglasi povijesnim događanjima, nego je ispričao poučnu priču - midraš.
Bila mu je namjera da dovrši poslanje, zato se nije odrekao vjere i mučki je ubijen.


Quote:
Svemogući Bog Kreator univerzuma, se poziva na certifikat brutalna stara zavjeta?
Isus je isti jučer, danas i zauvijek, nježan i osjećajan pastir koji je život položio za otkupljenje grijeha svijeta.

Quote:
"Vidite da sam poseban i najbolji! Pa to sve tamo piše o meni".
Zašto si stavio navodnike, takvog citata nema?



Quote:
Dobre su mi te "punine" i praznine. lol



A možda se radi o osobi s jakim ego narcisoidnim poremećajem, koji je za sebe tvrdio da je veći i pametniji od Solomona i Mojsija skupa.
I meni je dobra tvoja apologetika, hvala što si pomogao dokazati o kome se radi, radi se o Bogu.
Gospodar Groma is offline  
Odgovori s citatom