Pogledaj jedan post
Old 02.06.2016., 19:16   #88
Quote:
plus.nesto kaže: Pogledaj post
general Glasnović: “Smatram da bi ljudi koji pretendiraju na saborske fotelje trebali potpisati izjavu da nikada nisu radili za Udbu i da im dosjei nisu u Beogradu.”

Jedini saborski zastupnik koji ima radnog staža preko 35 godina , i na osnovu radnog staža danas prima mirovinu od države Kanade, radio je od tvornica pamuka, naftnim poljima u Alberti pa sve do kanadske vojske.


[I]
Ali u medijima se stvarao dojam, a to su dezinformacije, da sam dvije mirovine primao deset godina. Mene se sada stavlja u neugodan položaj. Većinu tog novca nisam zadržavao za sebe nego sam ga davao ljudima koji nisu mogli ostvariti prava u Hrvatskom vijeću obrane. Imamo slučaj čovjeka koji je izgubio nogu, a imao je primanja 260 konvertibilnih maraka s kojima se nije mogao prehraniti.

Mediji su kriminalizirali Domovinski rat i to u sprezi s politikom nehrvata u Vladi, u nevladinim udrugama. Stvorili su dojam da su svi hrvatski generali profiteri, kriminalci, zločinci i moralne nakaze. Dogodila se potpuna inverzija povijesti. Hrvatski mladići u Domovinski rat - izlozba 3tenisicama, od Dalmacije do Vukovara, u početku su branili hrvatsku državu. Nitko drugi. Ja sam ponosan što imam svoj dio u tomu. To sigurno nisu odradili jugo generali. Čast pojedincima.

Mislim da su 24 generala Hrvata u JNA, a samo sedam je prešlo na našu stranu, a od tih sedam samo su trojica bili na terenu i vodili operacije. A časnici Domovinskog rata do te su mjere omalovaženi da ih se prikazuje kao nebitne elemente u tom ratu, što je totalna povijesna laž. Koliko znam, 27 pripadnika Legije stranaca poginulo je na jedinstvenom ratištu Hrvatske i ******
Umjesto što je primao dvije mirovine pa koliko god i što sada je proslijeđivao dalje potrebitima mogao je sve ove godine poraditi na tim problemima. Do danas bi ih valjda već riješio - obzirom da očito ima "težinu" među braniteljima pa ga valjda ne bi minirali

ovako ostaje poluinformacija o časti i dvije mirovine
a i nije baš bio tak pomirljiv - njemu pripadaju dvije mirovine nije ih on tražio
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom