Pogledaj jedan post
Old 08.09.2016., 16:58   #33
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
eto, vidim da su neki slipi pored zdravih ociju. spomenia sam HNK jer mi je to misto di bi (tribalo) bar imat trunku kulture kad ulazis, a da ti nije izricito nametnuta propisom. ali eto, ako je nekome normalno tamo usetat u tuti, ili vidit nekog tipa u majci na spaline, onda doista nemam vise komentara. valjda je to doslo s onim vrimenom kad su seljacine usetale u HNK pa nije rijetkost da za vrime predstave nekome zvoni mob i/ili se dopisuje. Kultura na razini, a ocito dolazi tako od kuce, jer sto mater i caca su u stanju obuc za HNK, jos i gore mos ocekivat za skolu, jer ono, koga boli brige za skolu...
Što je tuta? :zbunjena: Kod nas je tuta noćna posuda, mislim da se to obično ne nosi u kazalište. Ni u školu.

Znači, ako netko nema love za skupa odijela i fensi haljinice i stiklice, taj je seljačina? I ne treba ići u kazalište? Sorry, meni su veće seljačine oni koji u kazalište idu da se pokažu nego oni koji idu pogledati predstavu. Ma kako bili obučeni.

Povuci sad paralelu sa skolom: kad se ljudi previše zakace za formu, često zaborave sadržaj. A to je jako jako loše.