Pogledaj jedan post
Old 24.01.2017., 10:59   #76
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
dobro radical, kaj ti predlazes?
da netko sjedi na livadi 20 godina i skuplja lovu za kupnju stana?
Predlažem da si svatko odvaže rizik jer:
Osoba A ima nešto svoje ušteđevine i ulazi u angažman sa bankom uz 30% učešća, kupuje manji stan u jeftinom kvartu, računajući da je bitno da ratu kredita uvijek može vratiti (niska rata, doći će neka nekretnina od staraca , prodati će auto i voziti se javnim prijevozom ako zagusti)

Osoba B je klasika, mladi bračni par, gdje ona žuga gdje će stanovati bez razmišljanja o posljedicama činjenice da za stan na kredit zdravorazumski nemaju dovoljno primanja, a on mora pokazati da je baja pa će ušetati u banku, i uzeti stan na 30 godina (kamata duplo veća od glavnice), uzeti dvosobni stan (jer djeca je narasti za koju godinu al kad je bal nek je maskenbal..). I tako on lažira primanja od poslodavca sav sretan jer pokrivaju ratu od 1/3 primanja.
Naravno budala nije računala na promjenjivu kamatnu stopu, švicarce, probleme sa zdravljem djeteta, gubitak posla, poplavu u stanu, kupovinu namještaja za prazni novi stan itd itd..

Dakle ja nisam za to da se krediti ne uzimaju, ja sam za to da se u to ulazi samo kada se zaista mora i da si uvijek siguran da ratu možeš vratiti. Inače kako se ono kaže, kakva plata takva vrata, prema tome, nemaš, za tebe nije kredit, stiskaj se u iznajmljenoj garsonjeri u suterenu, mnogi se tako stiskaju...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom