Pogledaj jedan post
Old 17.06.2017., 13:36   #528
Bok Situacija je takva da je mamin brat jučer sastavio darovni ugovor. (Uopće ne znam kako se kreću cifre, on kaže da je to platio 500kn.) Sad, ono što nas muči jest činjenica da u tom darovnom ugovoru uopće nije naveo svoju sestru (moju mamu) nego samo sebe premda je rekao da bude. Nisam neki znalac, no svakako mislim da je mogao navesti i nju u ugovoru. Nadalje, u ugovoru piše sljedeće:

Quote:
Ugovorne stranke suglasno utvrđuju da sve troškove i druge obveze oko darovane nekretnine snosi Obdarenik od dana potpisa ovog Ugovora
Znači li to da mamin brat od dana kada ugovor bude popisan postaje suvlasnik dijela kuće? Prvi put se nalazimo u ovakvoj situaciji, a tražeći po netu mi se čini beskonačno pa ako netko ima kakav savjet kome je najbolje otići.. Pitam zato što je dogovor između dede (koji više nije živ), bake te maminog brata i nje bio takav da SVE glasi na baku dok je živa i da tek nakon njezine smrti mama i njezin brat dobivaju imovinu/upisuju se kao vlasnici Mami i meni je degutantno da se nešto dijeli dok je baka s nama. (A i baki samo što je baka u svom alzh/demencija elementu.)

Jebemti ljudsku pohlepu

Molim ako je netko voljan odgovoriti ili me uputiti nekamo da se ovaj ugovor rastumači! Naravno da ništa nije potpisano jer smo već imali situacija s njime kada je baku odveo k javnom bilježniku da potpiše izjavu, a pod krinkom neke legalizacije.. šta ti ja znam. To smo sljedeći dan išli pobiti. Veoma je bitno reći kako baka uopće nije prisustvovala sastavljanju darovnog ugovora, a ni mama. Jer su naivne i vjeruju da će ujo to napravit kako treba. Ne znam odakle crpe takvu naivnost Ja mu ništa ne vjerujem obzirom na sve prošle događaje Ali nisu ni sasvim isključive prema tome da je smuljao nešto Baka je na putu da joj se dijagnosticira Alzheimer ili demencija, imamo sve nalaze samo se čeka potvrda toga. Tak da baka nekad nema pojma što radi.


Kaosi!! Hvala lijepa

Zadnje uređivanje Depeche E. : 17.06.2017. at 13:49.
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom