Pogledaj jedan post
Old 12.07.2007., 01:43   #3
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Jednako kao sto je preuopceno i preogoljeno tumacenje (sto vjerojatno proizlazi iz nedovoljnog poznavanja i neiskustva) ledenog srca majke s Mjesecom u Jarcu, koja ne pada na suze nestasnog djeteta, vec ga celici cvrstom i nepokolebljivom silom, ocekujuci od njega da odraste brze no sto bi trebao, istovremeno ne shvacajuci koliko to 'trauma' ostavlja nesretnom i plahom djetescu. Svasta.......

Takva majka nije lisena emocija, iako je Mjesec u Jarcu u egzilu, ne znaci da je on potpuno nestao. Mjesec je jos uvijek tu, emocije su jos uvijek tu. Samo postoje drugi nacini na koje se one iskazuju. Iako, potreban je ipak malo dublji i pomniji pogled, od uobicajenog i povrsnog, kako bi se uistinu uvidjeli ti nacini.

Majka i zena s takvim Mjesecom je prije svega snazna. Stajati ce s punim pravom rame uz rame jednako snaznom muskarcu, uz kojeg ce tvoriti svoje kraljevstvo. Jer ona je sposobna.

Mozda nije majka koja ce uvijek tetositi, maziti i ususkavati, smjeskajuci se luckastim nepodopstinama svog djeteta i podlezuci tako slabosti, nego ce na jedan uzvisen i otmjen nacin, usmjeravati to bice ka vrijednostima poput cjelovitosti, dostojanstva, postenja, pa i besprijekornosti.

Jer ono sto nikada ne bi ucinila jest ostaviti svoje dijete bespomocno ili nedovoljno sposobno.
A njezina iskrena, duboka ljubav i odanost, ali i snaga, ukazuju se u sposobnosti da ce uvijek uciniti ama bas sve sto je u njenoj moci za svoje voljene. A njena moc je velika.
imam dvije frendice koje su majke i imaju mjesec u jarcu. super su mame najvise mi se svidja sto uce djecu samostalnosti, ne guse ih nimalo, maze ih dovoljno ali nikad ne razmazuju jer znaju da ih zivot ne mora nuzno maziti. bolje su mi takve majke, a slicne su i one s prisutnosti lava, stoput od majki s naglasenim rakom koje svi horoskopi hvale a u biti cesto prave "invalide" od svoje djece zato da bi se uvijek osjecale potrebne. al one stvarno jesu najtoplije majke, mora s priznati. i ribe su jako predane toj ulozi, kod njih ne valja sto to zrtvovanje malo preozbiljno shvate jer djeci valja dati primjer da roditeljski zivot ne zavrsava kad dobiju djecu i da je nekad u redu biti sebican tj. misliti na sebe.
betiboop is offline  
Odgovori s citatom