Pogledaj jedan post
Old 28.09.2012., 08:32   #1
Učenje i savladavanje školskog gradiva u predškolskoj dobi

Tražila sam ali nisam našla ništa srodno...

Uglavnom kako mi prvorođena krenula u vrtić na katu je gdje su veliki i uostalom one grupe 'predškolaca'.
Kako ju odvodim svaki dan u grupu čujem roditelje a i djecu kako pričaju kako ta djeca već prije polaska u redovan prvi razred već znaju čitati i pisati...

Iskreno, meni to baš i nije nešto... pa zar se to ne uči u školi

Moje pitanje je slijedeće:

1. da li se u vrtićima uči čitati i pisati ili je to program prvog razreda (ja se sjećam bila sam i ja prvašić ali ja sam naučila čitati i pisati u školi)
2. susjeda ulaz do a pedagoški radnik predškolske nastave (također mama iz vrtića) me uvjerava da današnja djeca kada dođu u prvi razred već znaju i čitati i pisati a da to nije program vrtića.
3. zar nije to malo prerano te tko tu djecu tome uči?

Molim nekoga da mi objasni što se to dogodilo sa školstvom odnosno ne znam ni sama što se uopće dogodilo sa vrtićima.. tko te predškolce uči čitati i pisati i gdje... da već u školi većina njih to zna...

Ako se to i radi u slobodnoj djelatnosti, tko to uči (da li roditelji) ili tete u vrtiću...

i najbitnije pitanje, da li vi opravdavate učenje unaprijed (prije programa) i ako da što vidite u tome?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction