Tema: Incest
Pogledaj jedan post
Old 18.10.2012., 02:53   #15
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Jednom sam malo gledao o tome, privuklo me kad sam čitao "1001 noć" (ima izdanje na hrvatskom, 15-ak knjiga), da se vrlo često spominje da netko zaljubljen u svoju sestričnu. Bratić i sestrična su "na rubu", da se nešto smatra incestom, ovisi o kulturi. Na rubu između "egzogenog" i "endogenog" braka. Mogu shvatiti, u kulturama gdje su braća živjeli zajedno, u jednom rodu, sa ženama i djecom, osim sestara koje su zabranjene za seks, sestrične su djevojčice koje prve poznaš, s njima odrastaš, igrate se... pa se počnete igrati mame i tate...

Malo sam surfao, vidio sam da je u Afganistanu i Pakistanu takav brak vrlo čest, ne da mi se sad opet tražiti ali nije naročiti problem naći. ASTS[*], čak do 10% brakova je između bratića i sestrične. Koliko se sjećam, radili su neka istraživanja o tome postoji li veća učestalost nekih genetskih oboljenja. ASTS, nisu našli ništa posebno.
To o čemu govoriš predstavlja šerijatsko pravilo da je dozvoljeno ukrštanje srodnika isključivo po majčinoj, ženskoj liniji, počevši od kčerke majčine sestre, pa nadalje...
Što znači da je dozvoljeno sve ispod 4. koljena, uključujući i 4. koljeno.

Do kojeg koljena se proteže zabrana ukrštanja srodnika po očevoj liniji - ne znam...
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom