Pogledaj jedan post
Old 24.08.2006., 11:08   #61
kako učvrstiti police?

dakle imam dvije police, oko 150 cm, jedna ispod druge, u biti su to dvije daske od iverice na zidu. da bi ljepse izgledalo mestar je reko da nece staviti nosace ispod vec je izbusio dvije rupe u zidu i u daskama i nataknuo police na "sarafe". nadam se da znate na sta mislim, ne znam kako se zovu ti sarafi ili "nosaci"...
to super izgleda, ali su police nefunkcionalne jer djeluju totalno nestabilno i nečvrsto, ti nosači ne dolaze ni do polovine daske... dapače dok sam ih brisao skoro su ispale sa zida jer je napravio prevelike rupe na daskama pa "nosači" šeću...
e, sada, kako bih mogao učvrstiti te police da dobro izgledaju i budu funkcionalne?
razmišljao sam da kroz svaku policu izbusim 2 dodatne rupe, na krajnjim dijelovima-dalje od zida, i kroz njih provučem dvije sajle. sajlu bi učvrstio za zid sa donje strane police i za zid iznad polica, odnosno za strop (a ista sajla bi prolazila kroz obje police). samo ne znam kako učvrstiti sajlu za zid i da li bi se moglo nešto staviti na sajlu da sa donje strane police drži, odnosno podupire, policu?!? dakle ta bi sajla gurala policu prema zidu i držala ju odnosno lagano vukla prema gore. nadam se da sam uspio objasniti o čemu se radi. jel je to moguće napraviti, jel bi bilo funkcionalno i dal bi dobro izgledalo?!?
ili mozda imate neku bolju i jednostavniju ideju?

zahvaljujem na bilo kakvoj pomoći!
xball is offline  
Odgovori s citatom