Pogledaj jedan post
Old 17.12.2004., 11:20   #4
evo me ponovno!

da trebor, imala sam užasno visoke T3 i T4, sad je nešto bolje, ali me zapravo najviše muči upravo to "skakanje" iz hiper u hipo koje se događa zadnja tri mjeseca od ukupno šest koliko pijem Athyrazol (doza se stalno mijenja, ovisno o stanju - 3x2 tbl, pa kad padnem u hipotireozu spušta se na 1/2 tbl dnevno) betablokatore pijem po potrebi, vrlo rijetko, možda jednom mjesečno uzmem pola tablete, a sedative ne pijem uopće (bih li uistinu trebala?)
inače se liječim na KBC Rebru, na nuklearnoj

kad smo već kod operacije - bila sam kod još jednog liječnika, u Vinogradskoj, da bih saznala kakvo je "drugo mišljenje" o mom stanju - rekao mi je da neka pijem još veću dozu dva mjeseca i jodne kapi, pa da će mi operirati štitnjaču, i to cijelu, jer "lakše je kontrolirati hipo nego hipertireozu" okrenula sam se i otišla, nije mi se baš dopao takav stav jer mi se ipak čini da se lijekovima može nešto riješiti.

trebor, jesu li i tebi tako mijenjali dozu i nakon koliko vremena se ustalilo stanje?

što se saznanja o bolesti i uzrocima tiče, uspjela sam pronaći samo jednu knjigu nekog amerikanca koji govori i o prehrani, suplementima i slično, dok su naši doktori dosta šturi u pričanju o tome.... da ne spominjem da mi je 32 g i da bih rado planirala trudnoću u neko dogledno vrijeme, ali po svemu sudeći, to nije baš preporučljivo u ovom mom stanju

što se uzroka tiče, pretpostavljam da su problemi na poslu bili "okidač" da štitnjača poludi, jer kada sam promijenila radno mjesto i počela se smirivati, tada se stanje i pogoršalo.

primam sve sugestije oko liječenja, hvala na odgovorima, gnjavit ću još s pitanjima



Bina is offline