Pogledaj jedan post
Old 02.07.2010., 13:51   #295
Može osoba imati i jako nizak tlak, a ipak se osjećati dobro. Godinama sam imala nizak tlak, a jedina posljedica je bila da sam morala spavati više nego drugi ljudi. Jedino sam imala problema kad su se "spojili" nizak tlak i nisko željezo u krvi. Tada mi je liječnica, osim što je prepisala tablete za željezo, savjetovala priprodne lijekove - prije svega crno vino!
I stvarno je pomoglo! Ne morate se oblokavati, ali svakodnevno popiti 1-2 čaše poslije jela i , vjerujem - svi ćete se osjećati puno bolje!
E sad da odgovorim i Lamiji : i sama sam doživjela da mi se jako zijeva odjednom i uvijek sam mislila da mi je pao tlak.
Dok jednom nisam bila u situaciji da odmah provjerim i , na moje iznenađenje, tlak uopće nije bio nizak!
Da ne dužim priču. Počelo je za mene vrijeme tlaka koji jako oscilira. Događalo mi se da u jednom danu imam i jako nizak tlak ( manje od 90/60 ) i prilično ( naročito za mene - dugogodišnju niskotlakašicu ) visok ( preko 150/90,).
Od tada ustvari nikad ne znam što se to događa s tlakom ako ga ne izmjerim.
Malo me uplašilo to stanje jer svi kažu da je najgori taj tlak koji "poskakuje". Meni se stanje s tlakom prilično sredilo kad sam sredila neke zdravstvene tegobe. Ne bih vas sada plašila svojim dijagnozama jer ionako nisam sigurna je li tlak poskakivao od bolesti ili od lijekova koje su mi davali.
Moj savjet za sve ( i niskotlakaše i ove varirajuće ) - okrenuti se prirodi!
U onome što nam priroda nudi ima bezbroj mogućnosti, samo ih treba istražiti!
Nemam nikakvih osobnih interesa ( da ne bih bila krivo shvaćena ) - ne bavim se alternativom kao poslom, ništa ne prodajem, samo bih rado pomogla ljudima.
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom