Pogledaj jedan post
Old 19.05.2017., 12:16   #3605
Istrčavamo ga svaki dan na nasipu. Osim toga i puno hodamo...

Kvart i sve oko kvarta je ok. Problem se javlja kad odemo u Maksimir, na Jarun, na selo, na more. U centar grada nisam ni pokušavala ići jer znam da bi mu to bilo prestresno pa neću ni pokušavati jer nemam potrebe da ide u centar.

Nažalost nisam u mogućnosti preko tjedna ga voditi u neki drugi park, Maksimir, Jarun ili slično jer po pitanju auta ovisim o drugima, a ti drugi preko tjedna jednostavno ne mogu zbog životnog rasporeda i obaveza koji imaju.
Psiću inače posvećujemo puno vremena i pažnje, pazimo na to da mu ništa ne nedostaje u smislu aktivnosti i šetnji.

Stres nam stvara činjenica da ne znamo kako mu pomoći, a i činjenica je da više ne možemo nigdje otići izvan kvarta jer to psu očigledno stvara nervozu i stres. Što se tiče istrčavanja, on se tek nakon istrčavanja ne može smiriti. Znam da zvuči čudno, ali kad dođe kući još je aktivan najmanje sat vremena prije nego se smiri, ako se uopće smiri do spavanja.

Zadnji savjet koji smo dobili je bez istrčavanja i puno kratkih šetnji, izbaciti van one dugačke jer mu to samo povećava adrenalinsko stanje i uzbuđenost nikako da splasne. Dijagnoza je da vani nikada nije opušten već izrazito nervozan.

Ne znam ni sama, probat ću s ovim vašim metodama. Prošetat ćemo se negdje oko kvarta gdje još nismo bili, ostati vrlo kratko na nepoznatom mjestu, pa ću vidjeti kako će reagirati. Žao mi ga je. Htjela bih mu pomoći da se ne muči...
anyzena is offline  
Odgovori s citatom