Pogledaj jedan post
Old 14.09.2008., 15:43   #4
evo kako ja radim,pošto će mi mala sad skoro godinu dana(tek toliko da se zna koliko je dijete staro jer i o tome ovisi)

ujutro se dignemo oko 8,ja pijem kavu ona se igra pored mene,oko devet joj ponudim jesti(nikad mi nepojede čim se probudi pa zato oko devet) onda ona pojede i nastavi se igrati a ja onda ako želim čistim kuću tipa usisavanje,pranje kupaonice,i prašine,oko pola 11 ona ide na prvu turu spavanja i onda ja čistim ono za što mi treba više vremena tipa pločica u kupaoni,kuhinji,elemente u kuhinji ili ormare (naravno nikad to neradim sve u jednom danu jer i da nemam dijete nebi sve to stigla tako da svaki dan jedno do troje-zavisi šta),ona se budi oko 12(znači u tih sat i pol stignem oprati pločice i u kupaoni i u kuhinji a onda rcimo za drugi dan ostavim elemente i ormare)

znači ona se probudi oko 12 nakon prve ture spavanja i onda se opet igra a ja idem kuhati ručak,onda ona malo tu i tamo zeza pa ju stavim pored sebe u kuhinju i dam joj plastične zdjele ili nešto novo za nju što nije vidjela i onda je mir do daljnjeg taman da stignem ručak privesti kraju,e onda papamo i onda se ona opet igra(da se razumijemo ja se njoj ne pridružujem dok god ona nepočne tražiti pažnju jer smatram zašto bi ju dirala i smetala ako je mirna i u svom svijetu,a kad počne tražiti pažnju onda se naravno poigramo),uglavnom tada je već oko 2 i do tri kad neide opet na drugo spavanje ili ja nastavljam čistiti ili sam za kompom(vrijeme za mene)

u tri idemo spavati i ja skupa s njom jer obožavam spavanje(osim kad želim oprati pod pa ga perem kad ona zaspi tu drugu turu da sam mirna a ne da mi ona šalabajza okolo),probudimo se oko 5,nju opet spustim na njene spužvaste puzle gdje su njene igračke(njen kutak za igranje),onda provjerim što ima novog na forumu te joj idem dati jesti,ona popapa pa se idemo šetati(šećemo se i ujutro prije prve ture ako si ja nisam zacrtala da čistim taj dan)u šetnji smo do devet prije,sad do osam,dođemo doma ona se igra i ja s njom te usput ja gledam telku jer sam na podu s njom(tata isto s nama),oko pola deset dobije flašicu i ide na spavanje,zaspi oko 10(muž dotle gleda telku i dalje) a ja zajašim na kompjuter opet da vidim kaj ima ovdje i tu sam do nekih 11-zavisi šta ima i onda legne s mužem i gledamo telku zajedno ili nešto drugo ili se uvalimo u kadu i tmo ležimo i opuštamo se i oko ponoći idemo u krevet(bar ja,muž većinom ostane gledati telku još) i to je moj dan


inače mi muž pomogne ako mi šta treba tipa hranjenja male,premotavanja,kupanja a ja dotle radim nešto drugo za sebe i po mojem guštu

ako mi dođe žuta minuta i želim raditi generalku po stanu( a dođe mi često) onda probam to svesti na dva dana a ne na jedan i onda recimo prvi dan zovem šogoricu da dođe da ja u miru čistim a ona da bude s maloma drugi dan iskoristim ono njezino spavanje da dovršim što hoću

kad radim nešto po dvorištu ona je samnom ali u kolicima i gleda me(pranje auta i metenje dvorišta)

kad idem na depilaciju,frizuru,pedikuru ili tako nešto ona ide samnom i cijelo vrijeme je u kolicima,kad se počne buniti ja joj uvalim sokić ili vodu ili joj dam neku igračku što ponesem i opet mir da teta uljepša mamu


sve je to divno sad kad sam ja doma,kad neradim ali plan sam si već zacrtala kad počnem raditi a taj je da ću raditi u smjenama ujutro i popodne,nju će čuvati tata ili svekrva do druge godine a onda će u vrtić

i uglavnom kad počnem raditi ako sam ujutro i radim do dva čim dođem doma odem po nju ako je nije doma i idemo na spavanje,kad se probudimo ona će se igrati,ja ću malo čistiti šta moram(ono najbitnije) i onda u šetnju

a kad ću biti popodne sve ću napraviti prije podne i otići na posao

vikendi će biti za poslove kojima mi treba due vremena tipa onog kaj sam napisala pločice,elementi,pod a tokom tjedna samo usisavanje,kuhanje(ne svki dan),suđe(hvala bogu na perilici) i prašina, te kupaona(wc,kada,lavabo) i naravno to neću raditi svaki dan nego svaki treći ili drugi


uf kaj sam ja toga nadrobila

e da peglam kad ona navečer zaspi ili kad ode s tatom u šetnju

a na kave s frendicama idem s njom ili ih zovem kod sebe doma
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom