Pogledaj jedan post
Old 15.01.2007., 13:31   #13
Lindab je LIM i to bu uvijek ostal, a crijep je crijep.

Edgare,
Jel' ti se čuje klopotanje lima na krovu dok pada kiša, ili, nedaj Bože, tuča? Kaj je sa znojenjem istog s unutrašnje strane krova (osim ako nemaš potkrovlje pa se to ne vidi?)
Istina, Lindab izgleda SKORO ko crijep :-)

Funkcija crijepa na kući nije samo pokrivanje, već on daje i određenu statičku stabilnost kući, čim ga staviš 5-6 tona na krov, a ne nekakvih 500-600kg lima.

Sky,
Ja pokril Continentalom plus. Izgleda lijepo i već 6 godina nema promjena boje. Probal onaj tamniji, Austrijski, i nije mi se dopal jer puno više pije vodu nego onaj iz Bedekovčine.
Ako nemaš potkonstrukciju s daskama i folijom ispod letvi, uzmi radije obični Continental (ne znam da li ga više proizvode, jer ga ja nisam mogel tad kupiti), jer on ima dva falca i na tavanu ti bu puno manje snijega nego s Continentalom plus. Nemam iskustva s Glinex-om.
Ah da, važno je pokrivati "na polovicu", jer je se tak bolje prikriju sitne nepravilnosti crijepa, a krov izgleda bolje pokriven.

Kumu je odletel krov pokrit salonitom (nije bil lim, već relativno lagani pokrov), poslije je pokril betonskim crijepom - i još stoji tam gde je i bil.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom