Pogledaj jedan post
Old 22.11.2010., 15:15   #14
Quote:
Zego kaže: Pogledaj post
nisam rat spominjao.
jel tko ima živi primjer sjebanog zato što ga je stari koji put remenom ili učitelj ravnalom po rukama?

tko je sjeban sjeban je radi nečeg drugog. genetike i okoline. pod okolinom bi mogli uvrstiti život sa roditeljima koji su međusobno bili nasilni i negativna "ulica".
jesi siguran? ja sam sigurna da nije tako.
nije uopće stvar u tome - ako nastavimo praviti greške svojih roditelja i primjenjivati ih na svojoj djeci, odnosno, ako budemo bespogovorno prihvatili greške i loše običaje doba u kojemu smo MI odrastali (pa bio to ili ne bio rat), bit će to ništa drugo do liječenje kompleksa na svojoj vlastitoj djeci, i prenošenje nečeg lošeg i prevaziđenog u nove generacije.

to ti je kao ono, kad mlad čovjek ima depresiju, pa kažu: Daj mu motiku, pa da vidiš kako će ga proći depresija/Daj mu po guzici pa nek vidi šta je depresija...

Zašto bi mladi čovjek trpio, ako smo mi imali miliciju, šamare, motike, itd, itd. Nekoć je svašta nešto, svagdje u svijetu bilo dobro i normalno. Danas nije.

To ne znači da su naši roditelji, nužno, bili odvratni, zli ljudi, koji su nas masovno zlostavljali, sa namjerom da nas sjebu. Ali ne znači ni da mi moramo ponavljati njihove greške, koje su, itekako, na nas utjecale. I greške njihovih roditelja. I tako u nedogled.
__________________
They say we all lose 21 grams at the exact moment of our death, everyone. 21 grams, the weight of a stack of 5 nickels, the weight of a chocolate bar, the weight of a hummingbird...
MelodyNine is offline  
Odgovori s citatom