Pogledaj jedan post
Old 15.09.2005., 22:28   #506
...

Andelko, duhovito nema što. Pa na prethodnoj strani sam ti referat ostavio o tome gdje su sve Hrvati mogli imati kontakt s Bugarima. No to nema nikakve veze sa Balkanom i primorskom Hrvatskom, koja na strani planina ne prelazi županije Cetina i Livno, niti im se spominju drugi susjedi do Srba (a kako bi uopće, kada je preko Velebita zasebna banska oblast, a preko Dinare i Cincara je Srbija).

Nego u vezi Glamoča, ti i dalje ne objašnjavaš kako se moglo desiti da granična županija nestane 1185? Nema joj spomena u doba dok planina Mosor ima navodno svoju župu, Klis pod njegovim obroncima također ima župu... Samo Glamoč nestade bez traga?!

I ćujte, dokaz o hrvatskim granicama se nalazi u DAI i LjPD. Što imamo u to petljati slavonski Pset, koji ionako ne može biti Pesenta. Dalje, što se Glamoča tiče, prije nego što po tisućiti put izložimo dokaze o granicama, valjda Andelko smatra da može napokon odgovoriti na pitanje i dokazati svoje smjele tvrdnje.

Imotski:
"Uvjeren sam da Andelku nece predstavljati nikakav problem da ovdje pokaze ispravu 1078. u kojoj se spominje Splitski zaselak Dlamoce. Uvjeren sam da nece imati problema da nam kaze nesto vise o ravnokotarskom plemenu Glamecana. Andelko ga brka sa zupom i gradom u dubini srbijanskog teritorija.

Pozdravljam stovani publikum i ostavljam pitanjce kolegi Andelko. Da li si ikada cuo za totam Luccem?"
Sasha_R is offline  
Odgovori s citatom