Pogledaj jedan post
Old 11.02.2011., 00:47   #14
Ja sam ugradio proslog ponedeljka pec Centrometal 40-50kW jer mi je stara Bujanovac procurela.
Izlazna dimovna cev je 180 a dimnjak mi je 200, visine 9 m na poslovnom objektu koji je u sklopu stambene
zgrade(kuce ) u kojoj takodje imam Stadlerov kotao 50-60kW i dimnjak 200, visine 12,5m koji sam sanirao
Sidelovim umecima kroz sve etaze otvarajuci jednu stranu dimnjaka.Ali da se vratim na kotlove koje lozim na drva.
Ova u podrumu kuce gde je temperatura 20-tak stepeni uvlaci kroz regulator topao vazduh, oko dimne
cevi je topao vazduh i uvek je unutar kotla suvo, dok ova nova Centrometal je u zatvorenom ali pod uticajem
vanjske temperature. Uvlaci u sebe vlazan hladan vazduh, a oko dimnjace zadnji dekl nije izolovan i na minusu
sta se desava. Stalno je unutar kotla vlazna i smolava. Evo vec devet dana pokusavam da nadjem resenje.
Kad otvorim gornja vrata primetio sam dva pokretna dela - jedan ispod koji stiti od plamena i drugi iznad "L"
profila koji moze da se skida i vide se pet pravougaonih otvora prema dimovnom otvoru i ja ne vidim sta se tamo iza moze
skidati vise, a nisam je mnogo ni zagledao jer je bilo -14 kada sam imao havariju .
Danas sam skinuo tu "L" kasetu i primetio
da je pec prestala da smoli i moze da radi na nizem rezimu ispod propisanih 50 stepeni kad je ovako iznad nule napolju.
Sledecih dana cu pratiti sta se desava a i pogledati ima li jos rasklopivih delova.
Ovo su primeri iz mog svakodnevnog iskustva, dve peci u razlicitim uslovima jedna radi odlicno a druga tako-tako.

WURT ima neki sprej koji posle 10 min skine svu smolu i filmuje obloge da se vise ne hvata, kosta 15 eura za pec od 30kW i
kantica od 5 L , 55 eura razredjuje se sa 15% vode i posprica. Ja nisam probao ali me je njihov pretstavnik ubedjivao da je dobro.
keller is offline