Pogledaj jedan post
Old 05.01.2013., 00:53   #677
Quote:
dux pessimus kaže: Pogledaj post
Je, to ti je prednost funkcionalnosti nad estetikom. Jasno, ako može, bolje i jedno i drugo, ali ako je nešto bez funkcije (ma koliko estetski lijepo izgledalo) - nema smisla.
ma sve u konačnici ima neku funkciju. ili barem mi dajemo takvo značenje. no, kakvu funkciju ima upravo to, da uočiš, sposoban si osjetiti i doživjeti ljepotu, a da uopće ne razmišljaš je li korisno, upotrebljivo ili ne. pa ima li vrednije stvari da si sposoban osjetiti, a ne biti suhoparno koristoljubivo rasudno biće prakse. no, za tako nešto treba biti i sposoban, ili se potruditi razviti. što imamo od gledanja lijepih slika? zvukova glazbe, puštanja lišća, mirisa kolača, naprosto stajanja kraj neke ograde i gledanja nekog stabla? mene jedan moj frend pita da zakaj trošim nofce na knjige, da se od toga nebum obogatila niti sklopila unosan posao. ne može shvatiti da znanje i ljepota riječi donosi neprocjenjivo: spoznavanje, razumiejvanje, mir i dobar osjećaj. vrhunac je, eto, kad o tim spoznajama mogu razgovarati s ljudima koje to isto zanima.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom